17 серпня 2017, четвер

Теракти в Стамбулі: кому мститимуться турки

коментувати
Чи прискорить трагедія в Туреччині прийняття рішення про початок бойових дій проти курдів

10 грудня у центрі Стамбула стався вибух біля стадіону футбольного клубу Бешікташ Vodafone Arena. Другий вибух прогримів в парку неподалік від стадіону. В результаті терактів загинули 44 людини.

Відповідальність за теракти взяло на себе курдське угруповання – не так важливо, хто саме, адже для більшості турків між Робочою партією і іншими угрупуваннями різниці немає. В цілому ж, винуватець був прогнозований – оскільки теракт спрямований проти поліцейських, шансb на те, що за ним стояли курди, були вище, ніж якщо б жертвами стало в основному мирне населення. Ця ж ситуація чітко підпадає під стратегію, яку реалізовують курдські терористи в Туреччині.

Думаю, після закінчення оголошеного в країні жалоби влада зробить рішучі дії – наскільки я знаю, зараз Туреччина перекидає в Сирію велику кількість військ і бронетехніки. Очевидно, що ці війська будуть воювати в тому числі і проти сирійських курдів.

Ось вже четвертий день тривають активні бойові дії в районі Ель-Баба, і цього тижня, думаю, туркам вдасться взяти його під контроль. А після є різні варіанти. По-перше, відкривається дорога на Ракку, по-друге – в район Алеппо.

Єдине, що стримувало турків раніше – це американці

Але для мене набагато цікавіше, що турки стануть робити з курдським анклавом на правому березі Євфрату. Чи прискорить теракт прийняття рішення про початок бойових дій проти курдів?

Ми знаємо: єдине, що стримувало турків раніше – це американці. Ті постійно тиснули, щоб змусити їх дотримуватися пакту про ненапад з курдами і зосередити свою увагу на ІД. Чи зможе американська адміністрація і тепер знайти аргументи на користь того, щоб турки не чіпали курдів? Не впевнений.

Цілком ймовірно зміна турецької стратегії і більш активна війна з курдами. Це було б логічно, адже бази, які використовують Курдська робоча партія та інші терористичні групи для організації терактів у Туреччині, розміщені здебільшого саме в Сирії, на підконтрольній курдським підрозділам території.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.