21 серпня 2017, понеділок

Хто обстріляв ізраїльський Ейлат

коментувати
Випуск ракет по Ізраїлю з Єгипту – це запрошення до ескалації

По курортному ізраїльському місту Ейлат випустили серію ракет з території Єгипту. Три ракети знищені системою протиповітряної оборони Ізраїлю Залізний купол, ще чотири – вибухнули за межею міста.

Обстріл, найімовірніше, здійснений з Синайського півострова, який належить Єгипту, але погано контрольований місцевою владою. Ситуація там склалася непроста. Місцеві племена займаються контрабандою – це одне з постійних джерел доходу. Крім того, вони активно співпрацюють з регіональними підрозділами Аль-Каїди.

Все це розрослося на тлі блокади сектора Гази, куди з Синайського півострова контрабандним шляхом потрапляють зброя, продукти та багато іншого. Будь-яка блокада призводить до подібного. Місцеві банди займаються здирництвом, крадіжками, захопленням полонених і нападами на єгипетських військових, які так і не можуть взяти цю територію під свій контроль.

Ми прекрасно розуміємо, що синайські ракети навряд чи завдадуть істотної шкоди Ізраїлю. Випуск ракет по Ейлату, таким чином, – це запрошення до ескалації.

Якщо Ізраїль вдарить у відповідь, це не зможе не обурити єгиптян і арабів в цілому

Важливо розуміти контекст, в якому відбулася ця подія: нещодавно ізраїльська влада прийняла спірне рішення, узаконивши поселення на окупованих територіях, що суперечить резолюції Ради безпеки ООН. Створення поселень на окупованих територіях – військовий злочин. Тож обстріл Ейлата можна інтерпретувати і як удар у відповідь на рішення Ізраїлю щодо поселень.

Головна мета – створити напругу у відносинах між Ізраїлем і Єгиптом, оскільки нинішній єгипетський президент Абдель Фаттах Ас-Сісі почав сильно зближуватися з Єрусалимом на тлі сирійської війни і антиісламістських поглядів. Якщо Ізраїль вдарить у відповідь, це не зможе не викликати обурення з боку єгиптян і арабів в цілому.

Раніше Сполучені Штати заспокоювали ізраїльтян, і робили все, щоб ті не завдавали удару у відповідь. Але за Трампа цим займатися, мабуть, ніхто не буде.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.