18 серпня 2017, п'ятниця

Цілилися в Брюссель, а влучили в Україну

коментувати
Рішення 500 млн європейців блокується 20% жителів маленької країни

Голландський прем'єр-міністр Марк Рютте заявив, що Нідерланди, швидше за все, не ратифікують Угоду про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Як відомо, на квітневому референдумі голландці виступили проти цього документа. Ініціатори плебісциту, євроскептики, цілилися в Брюссель, а влучили в Україну. Тепер влада країни намагається врахувати волю громадян.

Рютте зробив доволі резонансну заяву, проте потрібно пам'ятати, що в березні в Голландії відбудуться парламентські вибори, тому слова прем'єр-міністра країни, швидше за все, розраховані на внутрішнього споживача.

Україна, тим часом, виконала всі взяті на себе зобов'язання – перешкод для ратифікації Асоціації немає. Сформована в Нідерландах ситуація кидає виклик самій ідеї підписання угод Євросоюзом, адже рішення 500 млн європейців, по суті, блокується 20% жителів маленької країни. Відповідальність за вирішення цього питання лежить, насамперед, на Брюсселі та Європейському Союзі.

Сформована в Нідерландах ситуація кидає виклик самій ідеї підписання угод Євросоюзом

Для нас важливо, щоб Угода була ратифікована і набрала чинності. Реакція української сторони досить вивірена: ми не збираємося переглядати умови договору і вимагаємо його ратифікації. Як це зробити? Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вже запропонувала варіант виходу із ситуації: Україні необхідно отримати ратифікацію, але, можливо, двосторонні норми, які стосуються виключно окремих країн, не будуть застосовуватися Нідерландами.

В цілому я далекий від того, щоб на тлі ситуації з Нідерландами впадати у відчай і думати, що на цьому євроінтеграція України закінчена.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.