11 грудня 2017, понеділок

Попередження Керрі. Кремль намагається домогтися скасування санкцій

коментувати
Керрі попереджає Конгрес: угода з Іраном повинна бути прийнята

Керрі попереджає Конгрес: угода з Іраном повинна бути прийнята

Якщо Конгрес США не підтримає угоду з Іраном, деякі країни Європи можуть відмовитися продовжувати санкції проти Росії

Питання збереження і продовження санкцій проти Росії в першу чергу залежить від відносин між США і Євросоюзом або окремими країнами Європи. Висловлюючи занепокоєння тим, що відхилення Конгресом угоди з Іраном може призвести до відмови деяких країн продовжувати санкції проти Росії, Керрі має на увазі, що в ряді країн ЄС існують досить впливові лобі, кремлівські та просто антиамериканські.

Одне з основних завдань політики Путіна – це розкол Європейського союзу. Всі рухи антиамериканського характеру активно підтримуються Кремлем, як фінансово, так і політично, це річ давно відома. Антиамериканські настрої – це все одно, що дуже живучий мікроб, і в деяких європейських суспільствах він сидить дуже глибоко.

Тому конфлікт в Україні багатьма європейськими журналістами (я вже не говорю про громадян), інтерпретується наступним чином: йдуть розборки між Америкою і Росією, а Україна є або їх жертвою, або (якщо говорити про більш радикальні погляди) інструментом американської політики, метою якої є ослаблення або знищення Росії і Європейського союзу. Ці антиамериканські настрої існують самі по собі, але російська пропагандистська машина активно їх підтримує. Думаю, саме цього побоювався Керрі.

Щодо Ірану і санкцій проти нього в Євросоюзі не було консолідованої позиції, оскільки санкції вводилися під керівництвом США, і саме вони були механізмом, який стояв за введенням санкцій. Ряд європейських економік постраждав від цього; особливо це стосується держав, у яких були непогані двосторонні відносини з Тегераном.

Росію карають не за її дії в Україні, а за те, що вона кинула виклик всьому Заходу

Зараз, коли досягнуто компромісу, США можуть сказати, що пішли на певні поступки і зміну своєї зовнішньої політики заради ЄС. Якщо ж США не підтримають угоду, Керрі прямим текстом попереджає про загрозу використання цього прецеденту деякими європейськими країнами для виходу з санкцій проти Росії. В якості аргументу може бути використана антиамериканська риторика: нібито США несуть мінімальні втрати від санкцій, оскільки їх обсяг торгівлі з Росією відносно невеликий, а Європа демонструвала солідарність, незважаючи на втрати, але тепер цьому буде покладено край.

Тим не менш, цей союз діє вже набагато довше, ніж хотілося б Кремлю. Європа і США повинні продовжувати діяти злагоджено і надалі. Якщо європейським країнам не дадуть приводу відмовитися від санкцій, Путіну доведеться дуже нелегко. Незважаючи на всі зусилля Кремля, громадська думка на Заході визнає агресором саме Росію. Країни Європи і НАТО, я вже не кажу про Сполучені Штати, вбачають в Росії потенційну загрозу власній безпеці. Санкції проти Росії зараз введені навіть не так за її дії в Україні, як за те, що вона кинула виклик всій західній системі колективної безпеки.

Я поки не бачу ніяких шансів для Путіна вислизнути з цієї ситуації, особливо на тлі нової ескалації на Донбасі і останніх вимог бойовиків ДНР/ЛНР, які хочуть, щоб Україна їх визнала і узгоджувала з ними зміни до Конституції. Не думаю, що найближчим часом Росії вдасться домогтися скасування чи послаблення санкцій.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.