19 серпня 2017, субота

Безвізовий режим. На крок ближче?

коментувати
Рішення про безвіз з Україною має схвалити не тільки Європарламент, але і Рада Євросоюзу. Саме на її рішення ми зараз чекаємо найбільше

Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ 26 вересня проголосував за затвердження доповіді про скасування віз для України. Представники Європарламенту заявили про готовність негайно приступити до переговорів з цього питання з іншими інституціями Європейського Союзу. Переговорний процес може зайняти один або кілька місяців.

Окремо зазначено, що Євросоюз розробляє механізм призупинення безвізового режиму у разі, якщо країна не виконає взяті на себе зобов'язання. Крім того, лібералізація візового режиму безпосередньо залежить від реалізації реформ в Україні, насамперед, антикорупційних. Саме корупція дозволяє недоброчесним громадянам отримувати паспорти (іноді навіть дипломатичні – було й таке в історії України), візи тощо.

ЄС очікує, що в Україні буде налагоджена система, що карає за різні корупційні дії, пов'язані з перетином кордону. Крім того, важливо налагодити співпрацю правоохоронних органів. Іншими словами, Україна і ЄС повинні бути на одній хвилі.

Лібералізація візового режиму безпосередньо залежить від реалізації реформ в Україні

Я впевнений, що Європарламент проголосує за введення безвізового режиму з Україною. Цей орган завжди був лідером підтримки України – він відповідає за політичну підтримку країни. Проте, технічною реалізацією безвізового режиму займаються виконавчі органи ЄС. Зокрема, рішення про безвіз з Україною має схвалити Рада Євросоюзу, в якій ключову роль відіграють міністри внутрішніх справ країн-членів. Саме вони вимагали створення механізму припинення безвізового режиму з країнами, які грубо порушують взяті на себе зобов'язання. Саме на їх рішення ми зараз чекаємо найбільше.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.