22 вересня 2017, п'ятниця

Чи нормально не хотіти займатися сексом

коментувати
Ідея того, що всім слід займатися сексом і отримувати від нього задоволення, з'явилася не так давно. Але тепер вона загрожує перерости в осуд відмови від сексу

Багато хто не відчуває сексуального потягу або не хоче займатися сексом. Загальна назва цієї особливості – асексуальність.

Лише дехто скаже: «я асексуальний» так само спокійно, як дехто міг би сказати «я гей». Але якби люди не боялися осуду, в асексуальності зізналися б набагато більше людей.

Чи можна назвати таких людей дивними? Чи це нормально – не займатися сексом або не хотіти ним займатися?

Секс в Австралії

У рамках загальнонаціонального дослідження «Секс в Австралії» наші інтерв'юери поговорили з 20 000 людей у віці від 16 до 69 років. Близько 6% всіх респондентів ніколи не вступали в традиційний статевий акт (деякі з них воліли партнерів своєї статі), і близько половини з цих 6% взагалі не мали сексуального досвіду з іншими людьми. Але приблизно дві третини незайманих були не старшими 20 і, ймовірно, в майбутньому збиралися займатися сексом.

Менше 1% – близько 70 осіб – сказали, що ніколи не відчували сексуального потягу до кого-небудь, але серед населення загалом цей показник, ймовірно, вищий.

Ті, хто відчував дискомфорт, коли треба було відповідати на запитання, що стосуються їхньої орієнтації та сексуального життя, могли відмовитися брати участь в опитуванні. Навіть у максимально вдало підібраній вибірці (з будь-якої теми), один з трьох-чотирьох чоловік, як правило, відмовляється.

Нездатність досягти статусу «у стосунках» часто розглядається як проблема

Ми знаємо, що люди, які відмовляються брати участь в опитуваннях, присвячених темі сексу, відрізняються від тих, хто погоджується. Зазвичай ті, хто відмовляється, молодші і менш ліберальні щодо питань сексу.

Таким чином, можна сказати, що багато сексуально неактивних людей, особливо цнотливі, ймовірно, «випадають» з досліджень сексуальної поведінки. Для початку, в нашому дослідженні 99% людей старше 30 сказали, що хоча б раз займалися сексом. Це надзвичайно високий показник, якщо врахувати тих, хто все життя залишається самотнім, людей з обмеженими можливостями, а також черниць і священиків.

Що думають інші

У ХІХ столітті багато хто проживав життя без сексу. Багато слуг, військових та представники духовенства так і не брали шлюб, і це вважалося цілком нормальним. Секс поза шлюбом, мастурбація або секс з партнером своєї статі були набагато більше стигматизовані, ніж зараз (хоча проституція була більш поширеною).

Але зараз нездатність досягти статусу «у стосунках» часто розглядається як проблема. Таким чином, у людей, не зацікавлених у сексі, створюється враження, що з ними щось не так.

Навіть серед тих, хто перебуває у традиційних сексуальних стосунках (жінка-чоловік), результати дослідження показали, що приблизно одна людина з шести за останні чотири тижні не займалася сексом. На питання: «Чи протягом останнього року бувало таке, що протягом місяця або довше вам не хотілося займатися сексом?» приблизно чверть чоловіків і близько половини жінок відповіли «так». Дані по Великобританії і США показують аналогічну картину.

Але якимось чином саме питання викликає очікування, що небажання займатися сексом – проблема, особливо, якщо врахувати, що слідом за ним йдуть інші питання, пов'язані з реальними проблемами – болючі відчуття під час акту або проблеми з ерекцією.

До того ж, бажання займатися сексом суб'єктивне та залежить від особистих обставин, а також може бути відносним. Деякі люди говорять про відсутність інтересу, оскільки їм потрібно менше сексу, ніж партнеру, але зовсім відмовитися від сексу вони не хотіли б.

Сексуальні варіації

Люди, які не відчувають потреби в сексі, рідко відчувають збудження або взагалі його не відчувають. Вони можуть обходитися без сексу тижнями, місяцями і роками, тоді як інші стають роздратованими, неуважними і нещасними вже після декількох тижнів утримання і починають «гризти стіни», як висловилася якось моя колега.

Деякі не проти зайнятися сексом, коли у них є партнер, але й за відсутності партнера відчувають себе цілком добре.

Сексуальний потяг може з'являтися і зникати. Він може зникати, коли ви хворі або переживаєте (хоча деякі люди використовують секс як ліки від стресу). У батьків маленьких дітей ліжко найчастіше викликає думки про сон, а не про секс.

Багато хто втрачає інтерес до сексу, коли стають старшими, хоча у нових стосунках бажання може повернутися. Соціальний інститут моногамного шлюбу означає, що іноді люди можуть вважати, що вони зобов'язані задовольняти сексуальні «потреби» партнера, отже, секс стає питанням обов'язку, а не бажання.

Навіть люди, які називають себе асексуалами, відрізняються. Деякі не зацікавлені в сексі з іншими людьми, але в змозі відчувати сексуальне збудження, і можуть мастурбувати.

Деякі з цих людей мають риси характеру, що дозволяють вважати їх аутистами – зокрема, відсутність інтересу до людей загалом. Інші просто не відчувають сексуального бажання, хоча при цьому не мають нічого проти близьких і навіть романтичних відносин.

Колись секс (не має значення, заради задоволення чи як обов'язок) обмежувався подружнім ложе. Ідея того, що всім слід займатися сексом і отримувати від нього задоволення, з'явилася не так давно. Не хотілося б проміняти заборону на секс на заборону відмови від сексу.

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту забороненею

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Джульєтта Ріхтерс   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.