21 серпня 2017, понеділок

Взяття Алеппо. Що задумав Путін

коментувати
Взяття Алеппо. Що задумав Путін
Відновити Сирію як мирну державу в тій формі, в якій вона існувала до початку війни – завдання утопічне. Але цю задачу собі ніхто і не ставить

Переломити ситуацію в Сирії неможливо, тому що в цій країні немає, як я розумію, суцільної лінії фронту, і немає єдиного Сталінграда, з яким порівнюють Алеппо. Взяття Алеппо – це не Сталінград. З точки зору піару це був би дуже ефектний хід; він справив би велике враження, Путін знову був би героєм – Ганнібалом, Цезарем і Наполеоном в одній особі.

Але на вибори в США це ніяк не вплине. Ні з якого боку. Американському виборцеві найглибшим чином наплювати, парламентськи висловлюючись, на місто Алеппо. Це просто цирк. Так, цирк гладіаторів, красивий, ефектний, але реально-то що?

Результат виборів у США, судячи з усіх питань, вирішено наперед. Щоб переламати це, потрібно протягом найближчих двох-трьох днів закинути доказовий і переконливий компромат про те, що вона розбестила трирічного хлопчика, потім власноруч його вбила, розчленувала і закопала на галявині перед Білим Домом (у той час, коли президентом був Білл), розкопати цю галявину і пред'явити тіло публіці. Тоді вибори можна переламати. Меншою ціною їх не переламати. І Алеппо тут нічого не змінить.

А що Путін спробує його взяти, у цьому питань немає. Буде це до виборів чи після, я не знаю. Швидше за все, до. Тільки з точки зору внутрішньої американської ситуації це нічого не змінить.

Взяття Алеппо – це не Сталінград

До того ж, наступна американська адміністрація прийде до влади в січні наступного року: в Америці є перехідний період, 100 днів. Тому часу навалом.

Саме собою місто Алеппо нікому не потрібне. Так само, як і країна Сирія. Це чистий піар-хід. Бої гладіаторів. Ефектно. Усі світові ЗМІ біжать в цьому напрямку. Практично у військовому відношенні - я далеко не військовий експерт, але судячи з того, що я бачу - взяття Алеппо не припинить війну в Сирії. Війна там буде тривати до останнього сирійця.

З тієї простої причини, що громадянська війна, у якій беруть участь найактивнішим чином десятки інших країн, припинитися просто не може. Там воюють Саудівська Аравія, Катар, країни Затоки - найбагатші країни, які грошей не шкодують. Вони утримують антиасадівську опозицію і будуть її утримувати, яке б Алеппо хто не взяв.

Там воює Іран і загони Хезболла, і будуть воювати, оскільки вони воюють не за Асада, який їм даром не потрібен, а проти Саудівської Аравії. Ось два учасники, які воювали, воюють і будуть воювати.

Там воюють курди, для яких питання життя і смерті - створити свою державу, Курдистан. Там воюють турки, яким не цікаві ні Сирія, ні Асад, а цікаво, щоб не було Курдистану. Туди здуру влізли європейці й американці. І вліз Путін, щоб смикати за ніс американців і європейців. І поки вся ця мала купа там вариться, як війна може припинитися?

Сирія - просто плацдарм, де ці гравці з'ясовують свої відносини.

Ось ІД, я думаю, доб'ють в осяжному майбутньому. Заженуть в ту нору, з якої виліз. Але на місце ІД прийдуть нові фанатики. Адже фанатизм - це ідея, а ідею вбити кулею важко.

Доля ж Сирії не зміниться: центр вогню переміститься в інше місце. Інтенсивність може зменшитися, безумовно, але відновити Сирію як мирну державу в тій формі, у якій вона існувала до початку війни - завдання утопічне.

Більше того, по-моєму, таке завдання ніхто й не ставить. Завдання в іншому: хто кого по носі клацне. Путін дуже хоче клацнути по носі американців в Алеппо. Цілком можливо, що це йому вдасться в осяжний термін, ось тільки до Сирії це має дуже слабке відношення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.