20 серпня 2017, неділя

Навіщо російському уряду МДБ

коментувати
Кремль працює над тим, щоб економічний шторм не перетворився на політичний штурм

Реформа силових органів в Росії, зокрема, створення Міністерства держбезпеки, про що повідомляє Комерсант, націлена на символічне – а, можливо, і реальне – посилення поліції. В тому числі, політичної поліції, тобто, репресивних органів.

Влада з усіх сторін готується до можливого економічного шторму, до падіння рівня життя. Вона хоче, щоб в ситуації падіння рівня життя народ згуртувався навколо влади: чим нам гірше, тим сильніше ми підтримуємо партію та її центральний комітет.

Влада працює над тим, щоб економічний шторм не перетворився на політичний штурм. Для цього потрібні дві речі: моноліт еліт (це досягнуто), а також твердий і грізний моноліт спецслужб (він досягається: створена Нацгвардія, створюється МДБ).

Зрозуміло, МДБ – це не сталінський НКВС, заточений на те, щоб змітати шарами сотні тисяч людей. Сподіваюся, такі божевільні речі в голову нікому не приходять. МДБ, як і КДБ пізніх радянських часів, буде придушувати в зародку будь-який дисидентський або квазідисидентський рух, а, можливо, і будь-які дисидентські або квазідисидентські висловлювання – це головне завдання. Друге завдання – відслідковувати настрої в народі, тому що одних соціологічних досліджень для цього недостатньо. Разом з тим, мова йде все ж таки про відстеження, але аж ніяк не про знищення величезної кількості людей, як в 30-ті роки в Радянському Союзі чи сьогодні в Північній Кореї.

МДБ – це не сталінський НКВС

Це просто не потрібно. Треба вибивати потенційних ватажків. Видавити небагатьох дисидентів або квазідисидентів з країни – благо, країна відкрита, ніхто цьому не перешкоджає, – а також підвинтити квазідисидентські ЗМІ, щоб вони вже зовсім були кастровані.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.