17 серпня 2017, четвер

Мрія Путіна: відправити бойовиків з Донбасу в Сирію

коментувати
Однак, Сирія – не Донбас. Викрадати машини, влаштовувати "розборки" і отримувати ні за що гроші там не вийде

Всупереч поширеній думці, що Путін нібито з часом розгорне в Сирії наземну операцію, я вважаю цей варіант розвитку подій малоймовірним. Звичайно, я не є військовим експертом, однак, виходячи зі здорового глузду, можу сказати, що це буде саме непопулярне рішення в Росії, яке тільки можна прийняти.

Що стосується сепаратистів, які раніше воювали в Донбасі, то їх відправлення до Сирії стало б для Путіна здійсненням заповітної мрії. Адже навіщо йому в Москві люди, які вміють лише вбивати і більше нічого? Коли вони без жодного прапора і слави повернуться в Москву, то будуть відчувати себе відданими і обдуреними. Які б слова їм не говорили, вони зрозуміють, що їх елементарно розвели і кинули. Інша справа, що і перебільшувати небезпеку, яка виходить від них, також не варто. Ніякого державного перевороту по поверненню в Росію вони не вчинять. Швидше за все, просто погіршать показники криміногенної ситуації.

Але якими б не були бажання Путіна, є багато об'єктивних причин, з огляду на які масова "міграція добровольців" з Донбасу до Сирії видається мені вкрай малоймовірною.

Сирія – не Донбас. Викрадати машини, влаштовувати "розборки" і отримувати ні за що гроші там не вийде. Воювати з українською армією – зовсім не те ж саме, що воювати з бойовими підрозділами ІДІЛа або Вільної армії Сирії. Там війна, в той час як бойові дії в Донбасі можна на пальцях перерахувати. І кожен раз, коли ці самі добровольці потрапляли в скрутне становище, раптом, як з неба, з'являлася допомога. На короткий термін – на день, на два, на три – входили регулярні частини російської армії, заганяли українську армію в ці самі котли і зникали. Тобто, воювали регулярні частини, а лаври діставалися панам добровольцям.

Перший же захоплений у полон росіянин спровокує світовий скандал

У Сирії такої «малини» не буде. Ніякі регулярні частини з неба не зваляться. Та й навіщо Асаду ці 3-4 тис. архаровців? Що вони можуть зробити, якщо у ІДІЛа, за повідомленнями ЗМІ, близько 150-200 тис. солдатів. При цьому мови вони не знають. Як вони будуть взаємодіяти з сирійськими військами, зрозуміти важко. І з дисципліною у них, як я розумію, теж не блискуче.

А шуму буде багато: перший захоплений у полон росіянин спровокує світовий скандал - російські війська воюють в Сирії. Піди доведи потім, що це не російські війська, а ті самі сепаратисти.

Окремі особи після Донбасу, очевидно, все-таки вирушать на Близький Схід, тому що без війни вже просто жити не можуть. З точки зору поліцейської безпеки Росії відправити всю цю публіку в Сирію було б ідеальним варіантом, але вони там абсолютно нікому не потрібні. Більше того, я думаю, що мало хто з їх числа рветься загинути в Сирії. Ну а тих, хто рветься, ніхто не зупиняє.

Навіть якщо тим, хто погодився воювати в Сирії запропонують згадані 150-200 тис. рублів на місяць, не думаю, що знайдеться велика кількість тих, хто готовий ризикувати шкурою заради $2,5 тис. Більше того, як мені здається, в Донбасі бойовиків залишилося не так багато. На війну в Сирію швидше поїхали б ті самі доведені до відчаю донбаські шахтарі і комбайнери, яким, на відміну від російських добровільних найманців, зовсім нічого робити по життю. Напевно, вони могли б поїхати туди, але, наскільки я розумію, ця публіка взагалі воювати не вміє.

Загалом, все це воїнство у військовому відношенні мені здається абсолютно марним, особливо в умовах, коли мова дійсно йде про бойові дії, а не про отримання кормових і витрат.

Важливий момент – мотивація крім грошей. Коли ти їдеш воювати в Сирію, стаєш чистим стовідсотковим найманцем без домішків. Абсолютно чистий ландскнехт, якому взагалі по барабану, з ким воювати, де воювати і за що. Чим бути найманцем в Сирії, простіше піти підломити магазин в Москві або якому-небудь Ногінську. Ризику менше, грошей більше.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.