15 грудня 2017, п'ятниця

Як Путін опинився в глухій обороні

коментувати
Як Путін опинився в глухій обороні
Російське вето на резолюцію щодо МН17, прогрес у справі Литвиненка і перемога ЮКОСа в суді – останні гучні факти наступу Заходу

Сьогодні Україна менше боїться Росії, ніж раніше. Склалася ситуація, коли Путін знаходиться в глухій обороні, а Захід і, відповідно, Україна – в наступі. Хоча економічний стан України, як я розумію, гірше нікуди, але політичні справи щодо Росії значно покращилися. Що про це свідчить?

По-перше, Росію загнали в кут, і вона змушена була блокувати резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу у справі катастрофи МН17. Іншими словами, змусили перед усім світом показати, що ми і тільки ми виступаємо проти міжнародного розслідування. Додало це авторитету Росії в очах світової спільноти? Отримало російське керівництво від цього велике задоволення? Боюся, що не дуже.

Звичайно, росіяни сприйняли це з задоволенням, мовляв, ми не дали американцям провести провокацію. Однак потрібно враховувати, що російське населення в той же час досить скептично поставилося до рішення влади щодо блокування згаданої резолюції. Згідно з опитуваннями, більше половини росіян підтримували проведення міжнародного розслідування при ООН.

По-друге, справа екс-співробітника російської ФСБ Олександра Литвиненко, який втік до Великобританії. Британському правосуддю знадобилося шість років, щоб встановити вражаючий факт – Литвиненко був отруєний. Шість років там ламали голову над цією нерозв'язною проблемою, і після довгих болісних і напружених роздумів британський інтелект, нарешті, здобув велику перемогу і тепер ця справа йде до кінця. Очевидно, що депутат Держдуми РФ Андрій Луговий буде звинувачений у вбивстві.

Сьогодні Україна менше боїться Росії, ніж раніше

Але це тільки півбіди. Справа в тому, що ні у пана Лугового [депутат Держдуми РФ від ЛДПР], ні у Ковтуна [російський підприємець, другий підозрюваний у справі Литвиненка] не було жодної можливості піти на ринок і купити полоній, щоб з цим «добром» відправитися в Британію. Крім того, у них не було жодних мотивів, щоб вбивати Литвиненко. З цього випливає, що вони це робили за наказом. Цілком ймовірно, що британське правосуддя ще шість років буде ламати голову над тим, хто ж віддав цей наказ. При цьому боюся, що результат роздумів не додасть зайвого авторитету ні Росії, ні персонально її президенту.

І цим список не вичерпується. Продовжується справа ЮКОСа. Так, нещодавно ми з почуттям глибокого здивування дізналися, що, виявляється, «святі» і найчесніші акціонери ЮКОСа гризуться один з одним за цю кістку. Виявилося, що акціонери ЮКОСа борються не лише з російським керівництвом, але і між собою, звинувачуючи один одного в крадіжках. Тим не менш, хоча вони активно воюють один з одним, ЮКОС в цілому справу виграв. І Росія не може викрутитися від цієї справи. Російське керівництво має виплатити компенсації - $50 млрд, або не $50 млрд, але заплатити точно доведеться. Західне правосуддя на поступки не йде.

Враховуючи вищесказане, хотілося б запитати: а де ж приємні для Росії факти? Які її перемоги? У чому полягає її контргра?

І тут ми дізнаємося, що контргра полягає в тому, що п'ять або шість депутатів французького парламенту, які представляли виключно самих себе, відвідали Крим. Ще якісь депутати від якоїсь напівфашистської партії в італійському парламенті обіцяють, що, можливо, на оксамитовий сезон вони теж приїдуть у Крим. Мені здається, що це нерівнозначний обмін. Це, м'яко кажучи, несиметрично до перерахованих вище ініціатив Заходу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.