20 серпня 2017, неділя

Тріпоче кожен хай тиран

коментувати
Ні, це фейк. Так я в перші хвилини відреагував на рішення французького сенату про поступове скасування економічних санкцій проти РФ

Але коли новина розійшлася провідними ЗМІ, зрозумів – правда. «Вони б ще Крим визнали російським і перейшли до партії Марін Ле Пен і отримували б, як і вона, гроші Путіна», – подумав я.

Франція. Прекрасна і велика Франція, що пережила революції і війни, заплатила кров'ю мільйонів у наполеонівські походи та дві світові війни. Видатна література. Вишукана кухня, мода, мистецтво. Країна, що дала світові стільки світлих умів і сердець. Невже історія нічому не навчила?

«Щоб зберегтися в репродукції, треба бути недюжинно сильним», – говорив Ренуар-старший, живописець і мислитель. Додам – щоб творити далі – на десять порядків сильніше. Сильніше духом. І французьке суспільство, уряд, президент витримають це випробування. Як і об'єднана Європа.

Тому що подібне вже було, коли наприкінці травня 1940 року верховний головнокомандувач французької армії генерал Вейган оголосив французам, що битва за Францію закінчилася, і разом з маршалом Петеном уклав мир з нацистською Німеччиною.

Черчілль тоді звернувся до палати громад: «Що б не відбувалося у Франції, з нинішнім французьким урядом або іншими, ми ніколи не залишимо товариських почуттів до французького народу».

Франція програла битву, але не програла війну! Настане день, коли Франція поверне собі свободу і велич. Ці слова належать лідеру французького опору Шарлю Де Голлю – символу державності, батьку 5-ї республіки.

І знаєте, французи ще скажуть своє слово. Адже економічні санкції проти агресора – це свого роду війна, але іншими, більш людяними та сучасними методами. А людяність перемагає. Така доля цього світу.

Впевнений, у Парижі, Марселі, Ліоні, Тулузі і Ніцці ще не забули четвертий куплет Марсельєзи:

Тріпоче кожен хай тиран

З ганебною своєю юрбою!

Хай задуми підступних країн

Оплатяться своєю ціною!

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.