21 вересня 2017, четвер

Україна змінюється

коментувати
Найкращий пам'ятник Небесній сотні — це Україна, яка по‑справжньому позбулася корупції, кумівства та клептократії
© Фото: Катерина Сергацкова

Найкращий пам'ятник Небесній сотні — це Україна, яка по‑справжньому позбулася корупції, кумівства та клептократії

На Майдані і після нього ви показали всьому світу, що, коли українці тримаються разом, ні клептократ, ні олігарх не зможуть зупинити вас

Через два роки після Революції гідності керівники України, стимульовані активним, залученим і свідомим громадянським суспільством, провели складні політичні та економічні реформи, щоб наблизити країну до її європейського майбутнього. Вони зробили це в умовах конфлікту на Сході, організованого Кремлем, і тяжкої економіки, успадкованої від епохи Віктора Януковича. Ці обставини роблять досягнення останніх двох років ще більш надихаючими.

Зміни не пройшли легко, вони вимагали великих жертв. Як сказав віце-президент США Джо Байден під час свого візиту, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав так багато — передусім на Майдані, а потім у Донбасі, — кожен з нас зобов'язаний відповісти на виклик історії і допомогти побудувати єдину, демократичну Україну.

Найкращий пам'ятник Небесній сотні — це Україна, яка по‑справжньому позбулася корупції, кумівства та клептократії. Це Україна, пов'язана міцнішими узами з Європою, що забезпечить нові можливості, нове зростання і дасть можливість новому поколінню реалізувати закладений Богом потенціал.

Легко загубитися в щоденних політичних і бюрократичних зусиллях у напрямку економічних реформ. У такі часи важливо не зводити очей з горизонту — слідкувати за трендами, а не заголовками. Визнати, що зміни відбуваються і прогрес є — чи то у Верховній раді, Національному банку, поліції або реформованому НАК Нафтогаз України. Насправді, це найвизначніший прогрес в історії України.

В такі часи важливо не зводити очей з горизонту — слідкувати за трендами, а не заголовками

Протягом останніх двох років країна провела успішні президентські, парламентські та місцеві вибори у відповідності з міжнародними нормами. Ви працюєте над вашою програмою МВФ. Ваша валюта стабілізувалася, і ви відновили свої резерви. Ви наполегливо працювали, щоб відновити довіру до України з боку міжнародного фінансового співтовариства. В Україні з'явилася нова, чесна національна поліція, яка отримала найцінніший актив — довіру суспільства. Ви досягли прогресу в області децентралізації, розширивши повноваження місцевої влади, щоб покращити якість послуг для громадян. Економічне зростання повертається, а нова зона вільної торгівлі з Євросоюзом відкрила захоплюючі можливості для реалізації невикористаного економічного потенціалу України.

Ми всі згодні, що можна і потрібно зробити більше, особливо у сфері боротьби з корупцією. Але прогрес останніх двох років показує, що Україна змінюється.

На Майдані і після нього ви показали всьому світу, що, коли українці тримаються разом, ні клептократ, ні олігарх, ні будь-яка іноземна сила не може зупинити вас.

Побудувавши відкритий, демократичний уряд, який проводить реформи і дійсно служить народу, лідери України можуть показати світові, що повернення до минулого не буде. Це те, заради чого тисячі людей стояли на Майдані. Це те, за що віддали свої життя герої Небесної сотні і тисячі тих, хто загинули, захищаючи свою країну від невідступного російського агресора. Їхня жертва – ваш борг.

У дусі Майдану керівництву України слід поставити інтереси українського народу вище вузькопартійних і особистих інтересів. Вони можуть використати цю можливість і допомогти Україні по праву зайняти своє місце серед вільних, демократичних, західних націй. Це майбутнє, якого український народ хоче і заслуговує. І це найкращий спосіб вшанувати надії, мрії і пам'ять тих, чия кров і мужність дали Україні ще один шанс на свободу.

Текст опубліковано в журналі «Новое Время» за 19 лютого 2016 року в рамках теми номера «Погляд з боку: досягнення і провали України».

Републікування повної версії тексту заборонене.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Джеффрі Пайєтт   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.