16 серпня 2017, середа

Чому на кредитах від МВФ далеко не заїдеш

коментувати
Україна отримала нові кредити. Від Міжнародного валютного фонду – $1 млрд., від ЄС – 600 млн. євро. Перемога?

І так, і ні. Нам потрібні ці кошти, бо в найближчі три роки Україна мусить повернути кредиторам $12,5 млрд. Без продовження співпраці з кредиторами ми не зможемо обслуговувати попередні запозичення, але чи є це визнанням українських реформ?

Високопосадовці говорять про нові транші як про велику заслугу влади. І це лякає, бо економічні реалії зовсім інші.

Три важливих факти, про які варто пам’ятати:

- понад 60% громадян в Україні живуть за межею бідності. За Індексом людського розвитку ми займаємо 84-те місце в світі. У порівнянні з минулим роком – «мінус» три позиції;

- експерти міжнародних організацій прогнозують, що у 2017 році світова економіка зросте на 3,3%, тоді як українська – на 2%. Далі у кращому випадку ми вийдемо на середньосвітові показники;

- прикриваючись співпрацею з кредиторами, українські чиновники продовжують боротися з тими, хто намагається ставити незручні запитання і контролювати їх дії. А саме – з малими підприємцями та середнім класом.

Реформи – це коли українські громадяни мають середній дохід хоча б на рівні 500-1000 євро

Один з пунктів в тексті нового Меморандуму з МВФ: «Ми значно посилимо вимоги до режиму спрощеного оподаткування, який створює суттєву прогалину в нашій системі оподаткування, з 1 січня 2018 року».

Хочу попередити: у разі  «посилення вимог» на вулицях опиняться сотні тисяч людей. Малий і середній бізнес – це 79% від усіх зайнятих в Україні. Тому за жодних умов не можна допустити ліквідації спрощенки.

Загалом українська економіка щороку повинна зростати на 8-10%.

За рахунок кредитів цього не зробиш, потрібні справжні зміни:

- податкова реформа;

- незалежний суд і гарантії права власності;

- зміна системи регулювання економіки;

- стимулювання приватної ініціативи;

- зміна грошово-кредитної політики і фінансування інноваційних проектів. 

Тоді є шанс, що за 20-25 років ми наздоженемо Польщу, інші країни Центральної Європи і почнемо платити нормальні зарплати та пенсії. Бо нинішні темпи росту економіки в 1-2% – це консервація бідності. Саме про це повинні пам’ятати українські чиновники, коли говорять про «визнання реформ». 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.