21 вересня 2017, четвер

Помилка, яка може розвалити Україну

коментувати
Щоб повернути Донбас і зберегти свою свободу і різноманіття, вам варто придивитися до моделей Іспанії, Великобританії і США

Я побоююся, що Україна обрала Польщу як приклад для наслідування і дороговказ. Я можу зрозуміти, чому це відбулося. Польщу турбує питання незалежності України; Польща – приклад сусідньої країни, яка в 1991 році, після розпаду СРСР, перебувала на тому самому рівні розвитку, що й Україна, але зуміла перебудувати себе таким чином, що перетворилася на успішну європейську економіку.

Але що стосується питання моделей нації і, особливо, інтегрування таких проблемних регіонів, як Донбас, більш невідповідного і навіть потенційно шкідливого прикладу придумати не можна.

Багатонаціональна, багатомовна, космополітична і багатоконфесійна Україна – живе протиріччя національно однорідній і провінційній Польщі, прив'язаної до однієї релігії і однієї мови.

Польща скочується у ксенофобію і ультранаціоналізм

Зараз, коли ця Польща скочується у ксенофобію і ультранаціоналізм, що загрожує зробити її ізгоєм у Європі, стає кристально ясно, наскільки невдало був обраний приклад для наслідування.

Найгірше, що може зробити Україна зараз – це пройти обраним Польщею шляхом. Це не тільки завадить їй знову інтегрувати Донбас, але може і зовсім призвести до розвалу країни – що буде тільки на руку Володимиру Путіну.

Щоб повернути Донбас і зберегти свою свободу і різноманіття, Україні слід придивитися до інших, більш успішних, ніж Польща, моделей. Мені здаються відповідними прикладами для наслідування Іспанія, Великобританія і США. Не обов'язково сліпо копіювати одну-єдину обрану модель розвитку – можна взяти краще від кожної з них.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Пітер Помєранцев   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.