19 серпня 2017, субота

Середньовіччя проти культури. Навіщо Сенцову дали аж 20 років

коментувати
Судилище над Сенцовим і Кольченком було націлене на внутрішнього споживача: потрібно було довести, що «проклятых хохлов судили и судить будем»

Вчора російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років суворого режиму, а активіста-еколога Олександра Кольченка - до 10 років. Багато хто дивується настільки жорстокому покаранню. Мовляв, навіщо потрібне подібне публічне судилище?

Однак не варто намагатись зрозуміти їх поведінку, виходячи з власної логіки та переконань. Ми ж не надто дивуємося, коли читаємо про те, що бойовики Ісламської держави стратили археолога і дослідника древньої Пальміри. Ми не дуже дивувалися, коли читали, що Талібан в Афганістані розстрілював буддійські храми.

Так само російську політику не слід оцінювати в контексті європейського мислення. Тоді всі наші ламентації та здивування зникають, а на їх місце приходить звичайний нормальний аналіз, де російська реальність характеризується, як східна та середньовічна.

Російська влада демонструє всьому світові, що вона керується абсолютно іншими нормами права і культури. Тут доречно згадати один відомий історичний сюжет: коли міністр закордонних справ Франції П'єр Лаваль запитав Сталіна, чи готовий він поширювати католицизм на теренах колишнього СРСР для покращення відносин з Папою Римським, той перепитав: «О! Папа! А скільки у нього дивізій?».

Російську політику не слід оцінювати в контексті європейського мислення

Сильна у військовому плані держава чинить так, як вважає за потрібне, і плювати вона хотіла на решту світу. Те, що для демонстративного публічного вироку була обрана людина саме з мистецьких кіл, має підкреслити для росіян абсолютну незворушність та непохитність так званого російського правосуддя, а також повне безстрашшя перед обличчям зовнішніх загроз.

Дійсно, що їм можуть сказати? Висловити глибоке занепокоєння в котрий раз? Так це вони переживуть.

Стара більшовицька традиція вчить спочатку назначити когось ворогом, а потім демонструвати, що з ворогами вони нещадні. Тому, передовсім, судилище над Сенцовим і Кольченком було націлене на внутрішнього споживача. Публічні акції, де очікується певний резонанс, завжди націлені, в першу чергу, на свого виборця: довести, що «проклятых хохлов судили и судить будем».

Назначити культурника терористом – це, безсумнівно, сталінський прийом, що в цілому цінується і поважається в божевільному російському суспільстві. Українська культура в принципі є цивілізаційною загрозою для РФ. Таким чином, російська влада показала, що цю культуру вона буде нищити перш за все.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.