23 серпня 2017, середа

Панамський скандал. Про чинуш та барижництво

коментувати
Держапарат, побудований на "разрєшиловці", не може функціонувати без мастильного матеріалу корупції та приработків

На тлі публікації «Панамських документів» на порядку денному в країні знову постало питання про те, чи може чиновник поєднувати держслужбу та отримання комерційного прибутку. Оскільки у нас в країні існують не цілком чиновники, а, швидше, чинуші, а також не зовсім бізнес, а, швидше, барижництво (нові чиновники крадуть вже вкрадене папередниками), так і служба вкрай далека від збереження державності, то це питання з серії завдань з античної логіки переходить у площину античної моралі.

В держслужбу, власне, і завжди йшли за отриманням прибутку, "на годування": за капіталом як реальним, так і символічним, у вигляді впливу.

Держапарат, побудований на "разрєшиловці", просто не може функціонувати інакше, окрім як за допомогою мастильного матеріалу корупції і приработків, які в сотні разів перевищують символічні заробітки. А благословляє все це суспільство, позбавлене соціальної етики і виховане пострадянськими ЗМІ на махровій брехні і лицемірстві.

Все ще невеликий, хоча і зростаючий відсоток людей з цивілізованим мисленням ролі не відіграє поки що, це електорально малозначима величина.

"Панамський скандал" вже ж був в нашій історії з Павлом Лазаренком: тоді борцями за високу мораль виявилися Леонід Кучма, Валерій Пустовойтенко та інші безсрібники. І що? І нічого. Тому соціальна відповідь на питання про те, чи може чиновник поєднувати держслужбу і комерцію, буде звучати по-одеськи: "може, але не до такої ж міри".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: [email protected]

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.