16 серпня 2017, середа

Вибори в РФ: популярність Путіна – міф

коментувати
Участь у виборах була абсолютно безглуздою. Але також організатори, самі того не бажаючи, викрили міф про неймовірні рейтинги влади

Я давно я є принциповим противником участі в російських виборах, оскільки вважаю їх фарсом, в якому результат визначає влада. І коли мої опоненти кажуть: «Ось, дивіться, перший Майдан в Україні пройшов як наслідок фальсифікації виборів, у Сербії та Грузії пройшли оксамитові революції також в результаті участі опозиції у виборах і протестів проти фальсифікацій», я завжди звертаю увагу на те, що ситуації в Україні, Грузії та Сербії на момент протестів і ситуація в сучасній Росії абсолютно різні.

Україна, Сербія і Грузія були навіть тоді відносно демократичними. В Україні опозиція, як ми пам'ятаємо, навіть під час першого Майдану мала приблизно третину голосів у парламенті, доступ до засобів масової інформації, фінансування. У Грузії політичний клас був розколотий.

А ось ми перебуваємо вже на стадії авторитарного суспільства, що переходить в тоталітарне. Суспільства, яке не соромиться найжорсткішими методами маніпулювати громадською думкою і розбиратися з опонентами – аж до фізичної ліквідації лідерів опозиції, як це було з вбивством Бориса Нємцова. Це принципово різні ситуації.

Скільки уроків треба нашим любителям участі у виборах, я не знаю. Але цього разу їм був піднесений дуже жорстокий урок. Вибори фальсифікуються не тільки вкиданням бюлетенів у день голосування, хоча такі випадки теж були зафіксовані, але і недопуском певних кандидатів і партій, відсутністю фінансування та допуску до ЗМІ. Думаю, дуже багато опозиціонерів сьогодні погодяться з моїм ставленням до виборів за путінського режиму.

У містах реальний рейтинг партії влади становить не більше 16%

Крім того, я не бачу жодних підстав для торжества влади: народ мудріший за політиків, у тому числі й опозиційних. Він просто масово не ходить на вибори. Нас переконують, що Путіна підтримують 84 або 86% - ця цифра навіть стала мемом в Україні. Отже, припустимо, що ви його підтримуєте. Що це означає? Мінімальний прояв підтримки – це прийти на вибори і проголосувати за його партію. Так давайте порахуємо: у цілому по країні явка склала трохи більше 45%. Отже, мінімальну можливу підтримку Путіну зробили всього 25% від загального населення РФ, причому багато з них – студентів, бюджетників та інших залежних людей – привезли під явним адміністративним тиском.Показником є те, що відбувається у мегаполісах, де залежність людей від влади набагато менше, ніж у селах чи містечках. Явка в Москві була настільки низькою, що в певний момент навіть перестали озвучувати явку. У Пітері відбувалося те ж саме. Тобто в містах реальний рейтинг партії влади становить не більше 16% від загальної кількості населення.

Так що є два висновки: абсолютна безглуздість участі у цьому фарсі і те, що організатори, самі того не бажаючи, викрили міф про неймовірні рейтинги Путіна.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.