17 серпня 2017, четвер

Путін грає у великого рєшалу

коментувати
Після виходу з Сирії російський президент знайшов ще одну перспективну ідею: він буде підтримувати курдів

З точки зору інтересів Путіна виведення військ з Сирії – розумний крок. У цієї людини, при всьому його авантюризмі, є звіряче почуття небезпеки. Він добре відчуває межу, яку не потрібно переходити.

Не тому, що якийсь «слабак Обама» провів межу – ми знаємо ціну «червоним лініям» американського президента. А тому, що ситуація стала дійсно небезпечною.

Згадайте, чим міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров займався в середині лютого, під час Мюнхенської конференції. Тоді американська сторона в особі держсекретаря Джона Керрі пропонувала перемир'я, але Лавров на це не погоджувався. Тоді Путін планував за допомогою військ сирійського диктатора Башара Асада взяти Алеппо. Це змінило б ситуацію на сирійському фронті.

Але, мабуть, десь в процесі Путін зрозумів, що взяття Алеппо силами Башара Асада абсолютно не в інтересах Кремля: це означало б підписатися на всю війну Асада за «відновлення Сирії» і стати заручником амбіцій сирійського президента. Тоді як самому Путіну було набагато вигідніше залишатися в положенні своєрідного арбітра.

Так, Путін продовжить допомагати Асаду і буде захищати алавітський анклав, таку собі сирійську ДНР-ЛНР. Зате в телевізорі він тепер буде подавати себе, як великого миротворця, вимагаючи від США поступку по Україні за свій вихід з Сирії.

Путін зрозумів, що взяття Алеппо силами Асада не в інтересах Кремля

Крім того, російський президент знайшов ще одну перспективну ідею: він буде підтримувати курдів. Раніше це в його плани не входило, але після загострення відносин з Туреччиною Путін зрозумів, що, підтримуючи курдів (а російська сторона тепер постачає їм озброєння – подивіться, як посилилася терористична активність усередині Туреччини), він отримує величезний важіль впливу не тільки на Туреччину, але і на Ірак з Іраном. За умови, зрозуміло, що Кремль стане спонсором «відродження великого Курдистану».

Підтримка курдів дає Путіну можливість грати у «великого рєшалу» близькосхідної політики, витрачаючи куди більш скромні військові і фінансові засоби, ніж ті, що були потрібні для продовження сирійської операції.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.