24 жовтня 2017, вівторок

Очільник Кремля звинувачений у вбивстві

коментувати
На Заході питання розв'язувати з Путіним більше не будуть

Важко позбутися враження, що Захід реалізує скоординовану кампанію з послідовної ізоляції Путіна.

Спочатку британський суд оголосив результати розслідування у справі Литвиненка, де практично прямо вказується на те, що наказ про його ліквідацію був відданий особисто Володимиром Путіним. Слова «ймовірно схвалив» у формулюванні висновку слідства, напевно, стали даниною формальності юридичного провадження, адже абсолютно точне звинувачення в англосаксонському праві можна винести лише після засідання суду за участю обох сторін. За фактом, Путін звинувачений у вбивстві.

Яким буде висновок британського розслідування, було зрозуміло ще десять років тому, проте справа довго затягувалася, ніхто не хотів ізолювати Путіна. Захід взагалі ніколи не поспішає в цих справах, у нього є величезні фінансові та бізнес-інтереси в РФ. Але зараз все змінилося.

Незабаром після новин від британського правосуддя прийшли новини з британських ЗМІ – телеканал BBC One показав документальний фільм про багатства Путіна, а Міністерство фінансів США на офіційному рівні заявило, що Путін – корупціонер. До речі, це не зовсім чітке формулювання для російських реалій. Корупція – це коли бізнесмен дає хабар чиновнику, тобто для цього потрібні два суб'єкти. А в Росії ці два суб'єкти злилися в одне: всі міністри і чиновники – починаючи з самого Путіна – є бізнесменами, при цьому нахабно грабують і відчужують ресурси та майно на користь своїх друзів. Тим часом друзів у Путіна багато, їхні імена відомі всім.

Від цього у російських політичних еліт будуть поступово зріти нехороші для Путіна думки

У лютому буде аналогічне рішення у справі малайзійського Boeing МН-17. Відомий весь екіпаж військовослужбовців Бука, який збив пасажирський лайнер над Донбасом. Водночас новий уряд Польщі відновить розслідування катастрофи польського літака 2010 року, в якій загинув екс-президент Лех Качиньський. Особливо враховуючи, що Москва п'ять років не повертає рештки літака.

З огляду на таке складається враження, що Захід провадить лінію на ізоляцію Путіна і, що найнеприємніше для російського президента, посилає чіткий сигнал його оточенню, політичній еліті, яка вкрай зацікавлена в нормалізації відносин із Заходом.Не за красиві очі Путіна призначили президентом Росії – він мав виконувати певні функції, представляючи інтереси цієї клептократії на Заході. Росія – це бензоколонка, вона залежить від стосунків із Заходом як сировинна держава, а політичні еліти залежать від нього особисто – у них там дружини, діти, нерухомість, бізнес-активи тощо.

Вищезазначені події показують, що на Заході розв'язувати питання з Путіним більше не будуть. Від цього у російських політичних еліт будуть поступово зріти нехороші для Путіна думки: чи ця людина нам потрібна як президент? У російській історії, як продовженні радянської, часто виникала ситуація, прекрасно описана у вірші Галича: «Оказался наш отец не отцом, а сукою».

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.