20 серпня 2017, неділя

Чи варто очікувати нового наступу в Донбасі

коментувати
Після невдач Трампа під час президентської гонки Путін, можливо, наважиться на якусь авантюру

Ситуація на сході України продовжує загострюватися: численні обстріли, диверсійні групи, атаки на окремих ділянках. З точки зору погодних умов, серпень і вересень – найбільш зручні місяці для наступу. Чи збирається Кремль скористатися цією можливістю, невідомо (щоб відповісти на це питання, потрібно мати дані про стан психічного здоров'я однієї людини – Володимира Путіна, а він, як сказала Ангела Меркель, живе в іншій реальності).

Ухвалення Москвою рішення про масований наступ у Донбасі з метою, наприклад, захоплення Маріуполя або формування сухопутного коридору в Крим, обернеться для неї політичною катастрофою. Різко посиляться санкції Заходу, які Москва активно намагається скасувати. Президенту Бараку Обамі стане важче опиратися вимогам військово-політичного істеблішменту США надати Україні летальну зброю. Крім того, наступ напевно буде супроводжуватися великими жертвами з російської сторони, не кажучи вже про втрати України.

Тому з раціональної точки зору, Кремль навряд чи зважиться на подібний крок. Однак є чимало свідчень, які наштовхують на думку, що якісь великі провокації все ж таки готуються. Крім різного роду обстрілів і сутичок, пролунав ряд неоднозначних політичних заяв. Наприклад, сепаратисти вперше визнали, що обстрілюють українську територію і навіть погрожують продовжити в тому ж дусі.

Повністю виключати таке безумство російської влади, як наступ на Україну, не можна

Таким чином, повністю виключати таке безумство російської влади, як наступ на Україну, не можна. Особливо враховуючи, що в останні дні втрачає свою силу передвиборча кампанія кандидата в президенти США Дональда Трампа, на якого Путін покладає великі надії. У разі успішного розвитку кампанії Трампа, російський президент у жодному випадку не робив би жодних кроків щодо ескалації ситуації в Донбасі до виборів в США. Але зрозумівши, що кампанія Трампа провалюється, Путін, можливо, наважиться на якусь авантюру.

Це трагедія, це війна. І обернеться вона важкими політичними наслідками для Росії.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.