27 липня 2017, четвер

Коли в Україну повернуться інвестиції

коментувати
2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку

Нещодавно президент України заявив, що він очікує в 2016 році вливання мільярдних інвестицій в українську економіку. «Очікую від уряду забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ за всіма напрямами», - додав Петро Порошенко у вступному слові до щорічної підсумкової прес-конференції для українських журналістів.

Тим не менш, за попередні півтора року у мене склалося стійке відчуття, що реформи в Україні просуваються повільно. При владі знаходяться помірковані ліберали зі старого політичного шару, які в силу свого минулого досвіду не схильні до рішучості (детальніше про причини повільності реформ читайте тут).

І я не один такий, інвестори - люди не менш розумні, ніж я. Напевно, вони так само добре відчувають цю неквапливість у процесах перетворення України. Відповідно, вони будуть так само повільно реагувати своїми інвестиціями на тенденції в економіці України. Вони повинні переконатися в стійкості тих прогнозів, на які ми поки що тільки сподіваємося, зокрема, що в цьому році буде нехай повільне, але зростання економіки.

Виходячи з цієї логіки, я припускаю, що 2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку. Добре б, щоб цей рік став роком позитивного прокльовування позитивних тенденцій в економічному стані країни. Якщо в 2016 році Україна продемонструє хоча б невелике зростання за всіма параметрами, включно з інвестиціями; якщо будуть якісь маленькі позитивні зміни, які не виражаються в зростанні, але впливають на поліпшення інвестиційного клімату, тоді в 2017 році повернення інвестицій стане більш імовірним.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.