19 серпня 2017, субота

Що об'єднує Путіна, Яценюка та Авакова

коментувати
Не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році

Не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році

Тепер я точно знаю, хто в Україні дивиться російську пропаганду

Не вірю в такі збіги, але буду сподіватися, що все сталося випадково. Тим більше в Україні «антигрузинська» кампанія почалася давно - з дрібних уколів і бурчання з приводу «приїжджих», до публічних виступів українських політиків, - пише Олег Панфілов на Крим.реалії.

На високому рівні у присутності президента - в перший раз. Дивним чином збіглося з висловлюваннями Путіна на нещодавній прес-конференції відносно Грузії і Саакашвілі, в першу чергу. Тепер я точно знаю, хто в Україні дивиться російську пропаганду, це - Аваков і Яценюк.

Дивним чином, висловлене Аваковим і Яценюком збігається з настроєм Путіна. Через два дні, на своїй прес-конференції Путін повторив версію про «гастролерів», збрехавши про те, що американці не дають Саакашвілі робочу візу, і одеський губернатор змушений був опублікувати фотографію цієї самої візи, виданої на три роки. Того ж дня, одинадцятого за рахунком свята брехні Путіна, очільник МВС України, неначе почувши Путіна, заявив, що подає до суду на Саакашвілі, згадавши, що те ж саме зробить Яценюк.

Збіг? Допускаю. Але тільки в одному випадку, якщо ці люди думають однаково, тим більше про одне й ту ж людину, Саакашвілі. Якось зовсім загублена ще одна тема - грубо змонтоване відео, яке першим опублікував прес-секретар МВС України та на яке посилався міністр Аваков. Чому відео і чому так вульгарно вийшло? Відео, на думку багатьох політичних інтриганів, найкращий спосіб переконати необізнаних глядачів.

Не вірю в такі збіги, але буду сподіватися, що все сталося випадково

Точно так само в Грузії три роки тому поширювали відео зі «сценами насильства» в грузинських в'язницях, як «доказ злочинів» Саакашвілі. І що вплинуло на результат парламентських виборів. Через місяці люди стали уважно роздивлятися то відео і побачили велику кількість огріхів - усміхнений ув'язнений, якому в пряму кишку нібито засовують держак від віника. Інтер'єр виявився зовсім не тюремний, а на стіні «камери» раптом з'явилася намальована червоною фарбою цифра «5» - порядковий номер партії Саакашвілі на виборах. Така оригінальна знахідка режисера.

Останнім часом талановитих режисерів і монтажерів розплодилося в неймовірній кількості, особливо з появою Путіна при владі. Сподіваюся, всі пам'ятають про відео, на якому був зображений чоловік, схожий на генерального прокурора Росії Юрія Скуратова? Можна припустити, що на Луб'янці створена нова кінокомпанія «ЧК-XXI століття». Іноді виходить правдиво, як відео зі стратою «агента ФСБ» в ІДІЛ - хороша режисура, професійні оператори, талановитий монтажер, але драматургічні огріхи все ж таки видно. У відео «зустріч Саакашвілі з російським бізнесменом» драматургічна знахідка існує, все інше - якість міського телебачення Мухосранська. Відео, як з'явилося, так і зникло, всім стало смішно, але ще смішніше від того, що на цю фальшивку послався міністр Аваков, людина начебто не дурна.

Що ж об'єднує цю трійцю - Яценюка, Авакова і Путіна? Посмію припустити - ненависть до Саакашвілі. Правда, російський президент більш досвідчений у цій ненависті, він при згадці Саакашвілі «їсти не може» вже 10 років, з того самого часу, коли грузинський президент послав того після пропозиції жити разом, як в СРСР. І не Аваков сказав своє «бе-бе-бе» першим, це зробив Путін ще в 2006 році, коли почав збирати компромат на Саакашвілі. До того часу в Тбілісі точно знали, що Путін - злодій, а з Москви кричали, що Міша - божевільний, тобто, «бе-бе-бе».

Дивним чином всю трійцю об'єднує ненависть до реформ. Путіна це почало дратувати практично відразу після «революції троянд» - він не хотів, щоб населення пострадянського простору почало заздрити якомусь «вискочці» з Тбілісі і тому, що в Грузії стало безпечно жити, що корупція переможена, а президентський кортеж їде так, як усі - без перекриття вулиць і площ. Страшна ненависть обуяла Путіна, він став усвідомлювати, що людям більше сподобаються реформи, ніж створення «русского мира», супроводжуваного війнами, репресіями і вбивствами політичних опонентів.

Феномен виживання Саакашвілі в цих умовах, коли малесенькій країні, в 144 рази менше злого і кровожерного монстра, вдалося зберегтися і розвиватися аж до закінчення конституційного терміну президентства Саакашвілі, ще належить вивчати. Останньою напастю, посланою Кремлем для випробування, став російський авантюрист Бідзіна Іванішвілі, з приходом якого почалися політичні репресії по-російськи. Аваков і Яценюк цього не знають? Вони дивляться тільки російське телебачення? Вони не знають про декілька десятків заяв Євросоюзу, Ради Європи, ОБСЄ та глав західних країн з протестами з приводу політичного переслідування в Грузії? Це люди стверджують, що боролися на Майдані? Але за що вони боролися, якщо поводяться точно так само, як російський диктатор?

Труднощі у грузинської команди в Україні почалися практично відразу - в українській владі виявилися не тільки ті, хто прислухався на Майдані до закликів зробити Україну демократичною правовою та європейською країною. Опинилися й інші, ті, хто себе бачить в українській політиці виключно в якості безсмертного і в усьому правого політика. Коли деякі експерти називають Саакашвілі авторитарним, то тепер в Україні це може звучати як невинна лайка - свої виявилися набагато крутіше. Зараз Україна опинилася в ситуації, яку можна було передбачити відразу після Майдану - революція не може стати успішною, якщо її плодами користуються відразу кілька лідерів різних політичних партій. Це й не революція зовсім, а, як не образливо звучить, трагічне проведення часу з передбачуваним результатом, повторенням всього того, проти чого боровся і вмирав Майдан. І Мишко тут зовсім ні причому - він приїхав допомагати Україні, а не захоплювати владу. Хто думає інакше, той Аваков і Яценюк.

Друкується з дозволу Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.