25 листопада 2017, субота

Чіткий сигнал Путіну

коментувати
Росія має знати: якщо вона вирішить вчинити агресивні дії проти будь-якої країни, вона матиме справу не тільки з Америкою, але і з цілою плеядою держав

Сполучені Штати і Росія, судячи з усього, вступають у новий етап Холодної війни. Повернемося ми до політики співпраці або в американо-російських відносинах збережеться напруженість, багато в чому залежить від дій Володимира Путіна.

Кажуть, якщо подивитися в очі Путіну, там написано «КГБ, КГБ, КГБ». Досвід роботи в такій структурі, безумовно, залишив відбиток на російському лідерові і відіграє важливу роль у мотивах його вчинків. Він дуже підозрілий у ставленні Сполучених Штатів, а американське ЦРУ – у ставленні до Росії. Це видно, наприклад, по тому, що і Росія, і США активно задіюють розвідувальні спецслужби.

Як відомо, Путін вважає розпад Радянського Союзу найбільшою катастрофою в російській історії. І він, очевидно, намагається зробити кроки з відновлення колишнього впливу своєї країни і відновлення Радянського Союзу загалом.

Ці два моменти дуже важливі для розуміння ситуації, що склалася сьогодні. Росія не просто агресивна – вона намагається впливати, наприклад, на вибори в інших країнах. У Москви найсильніший кібер-потенціал, а кіберпростір – те місце, де розгортатимуться битви майбутнього. Подібні інструменти використовуються не тільки для експлуатації інтелектуальної власності та інформації – з їх допомогою можна, в буквальному сенсі, знищити ту чи іншу країну, паралізувати її.

Кажуть, якщо подивитися в очі Путіну, там написано «КГБ, КГБ, КГБ»

Росіяни зрозуміли, що можуть використовувати кібер-потенціал не тільки для підриву інших держав і їхніх виборів, але і для збільшення свого впливу. Тож на нас чекають важкі часи.

Не можна впоратися з задиракою, говорячи з ним з позиції слабкого, і Україна має це розуміти. З Росією можна працювати, але тільки з позиції сили. Це передбачає наявність сильного військового потенціалу, сильної дипломатії і міцних союзницьких відносин. Росія має знати: якщо вона вирішить вчинити агресивні дії проти будь-якої країни, вона матиме справу не тільки з Америкою, але і з цілою плеядою держав. Це буде чіткий сигнал Путіну.

Путін якось сказав Джорджу Бушу, що Україна є частиною Росії. Російський лідер, безумовно, зробить все можливе, щоб не випустити Київ зі сфери впливу Москви. Ми це бачили на прикладі Криму, ми це бачили на прикладі східних районів України. Мета російського президента – посилювати нестабільність в країні, використовуючи при цьому всі можливі засоби, зокрема, військові.

Тому Київ має підсилювати не тільки економіку, але і збройні сили. Сполучені Штати і НАТО, безумовно, надають Україні допомогу у посиленні обороноздатності, однак я б пішов далі і надав би їй оборонні озброєння. Таким чином, Росія знала б, що за свої агресивні дії на території України їй доведеться розплачуватися.

За матеріалами виступу Леона Панетти на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Леон Панетта   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.