11 грудня 2017, понеділок

Вбивство Жиліна і братки

коментувати
Російські ЗМІ зроблять з пана з відстовбурченими вухами національного героя, але набагато правдоподібніше виглядає версія про розбірки

Лідер харківського Оплоту Євген Жилін, судячи з усього, був типовим «братком» і очолював напівкришувальну, напівсилову структуру – приблизно той самий типаж, що й Олександр Захарченко або Сергій Аксьонов. Братки, качалка – все це досить органічно поєднувалося в його житті. Бізнес таких людей пов'язаний, скажімо так, з «дрібнотравичковою політикою»: їм потрібно користуватися підтримкою місцевих силовиків, а місцеві силовики, при нагоді, користуються їхньою підтримкою. Наприклад, коли потрібно когось незаконно залякати або змусити щось зробити.

Є дві можливі версії загибелі Жиліна. Перша – підступні українські націоналісти в стилі італійської мафії підіслали до Жиліна підступного шпигуна в плащі і зі стилетом, щоб заколоти вірного сина волелюбного народу. Романтика в дусі XIX століття: капелюх, насунутий на обличчя, зображення Діви Марії у кишені і вбивство під час дружньої вечері. На романтично налаштованого читача такі історії сильно діють.

Друга версія – елементарні розбірки між братками. Один власник спортивного залу вирішив «підібрати» під себе якусь територію і вступив у конфлікт з власником іншого спортзалу. Або, наприклад, хтось комусь дав «бабло», а той не повернув – ось вони згідно зі своїми бандитськими правилами і розібралися.

Принадність ситуації полягає в тому, що одна версія не суперечить іншій. Жилін намагався контролювати якусь територію на Харківщині і «доїти» її, розповідаючи при цьому про захист прав російськомовного населення. Для таких людей політика і бізнес неподільні. З цієї ж причини були систематизовані відстріли польових командирів у Луганській і Донецькій областях. Влада і власність у їхньому братківському уявленні – одне й те ж саме. Хто контролює територію, той її і «доїть».

Братки, качалка – все це досить органічно поєднувалося в житті Жиліна

Думаю, розкішна версія про те, що з України нібито приїхав якийсь кілер, занадто химерна, хоча і подобається романтикам. Але це складно. Хто, зрештою, цей Жилін, щоб його вбивати? Викинули з України і забули. Але російська патріотична риторика дуже романтична: його вигнали, переслідували і розстріляли за гроші Держдепу, бо він відстоював інтереси російського народу. Багатьом подобається така версія, насамперед, тим, хто ще не вийшов з віку, коли читають книжки про Айвенго. І оскільки більшість моїх співвітчизників приблизно на цьому рівні літературних смаків і зупинилася, їм це здається вірогідним. Мені це не здається вірогідним.

Утім, все можливо. Ба більше, можливо, що приїхали якісь пацани з того ж Харкова, в яких він позичив гроші і не повернув. Ось вони і розібралися з ним за своїми поняттями.

Але російські ЗМІ, звісно, зроблять з пана з відстовбурченими вухами національного героя і борця за «русский мир».

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.