28 жовтня 2016, п'ятниця

Справа Азарова - провал Шокіна

коментувати
Рішення європейської Феміди було абсолютно прогнозованим

Суд Євросоюзу виніс рішення в об'єднаній справі Миколи та Олексія Азарових проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова і Едуарда Ставицького, згідно з яким санкції з українських екс-чиновників мають бути зняті. Незабаром стало відомо, що аналогічне рішення було прийнято і в справі Сергія Клюєва.

Чи  спричинить це скасування санкцій політичними структурами ЄС, поки невідомо. У Раді ЄС ще визначаються щодо подальших дій, проте всім зрозуміло, що в Європі звикли з повагою ставитися до суддівських рішень, подобаються вони комусь чи ні. До того ж для оскарження рішення суду потрібно мати вагомі підстави.

Рішення європейської Феміди було абсолютно прогнозованим. Восени минулого року заступник генпрокурора Віталій Касько попереджав про подібний розвиток подій. Виходить, ще півроку тому всі розуміли, чим справа закінчиться, але нічого не зробили.

Причина подібного рішення європейського суду - явно не в його упередженості, і вже точно не в янгольській подобі згаданих соратників Януковича. Фактично, це провал Генеральної прокуратури України. Саме вона повинна була вказати на злочинні діяння даних осіб. Рішення люксембурзького суду - хороший показник рівня їх професіоналізму, а, можливо, і яскраве свідчення саботажу.

У Європі звикли з повагою ставитися до суддівських рішень

Очевидно, що представники режиму Януковича не будуть покарані новою українською владою, принаймні  за нинішньої її конфігурації. Генеральну прокуратуру та інші правоохоронні органи повинні очолити люди, у яких є компетенція і воля переслідувати злочинців, пов'язаних з режимом Януковича. Для цього у ватажків держави повинна бути воля ставити їх на відповідні посади.

Але на сьогоднішній день в керівництві країни немає людей, які б насправді хотіли розслідувати злочини колишньої влади. Не в останню чергу через те, що це в черговий раз нагадає, наскільки вони самі з нею пов'язані.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.