27 липня 2017, четвер

Перші кроки Луценка: піар чи реальна робота?

Процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні
Перші кадрові призначення Юрія Луценка на посаді генпрокурора виглядають обнадійливо. Зокрема, відома адвокат, яка захищала інтереси родини Гонгадзе, Валентина Теличенко відповідатиме за реформування прокуратури, а ветеран АТО Петро Шкутяк візьме на себе очищення відомства. Але наскільки ефективно нові обличчя ГПУ зможуть керувати підпорядкованими
коментувати
Процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні

Перші кадрові призначення Юрія Луценка на посаді генпрокурора виглядають обнадійливо. Зокрема, відома адвокат, яка захищала інтереси родини Гонгадзе, Валентина Теличенко відповідатиме за реформування прокуратури, а ветеран АТО Петро Шкутяк візьме на себе очищення відомства. Але наскільки ефективно нові обличчя ГПУ зможуть керувати підпорядкованими їм напрямками, невідомо. Тому поки що це лише піар (популяризація прокуратури), а не реальна робота. Важливо, щоб вони не стали лише «говорящими головами» у цій структурі.

При цьому неоднозначно виглядає рішення Луценка щодо своїх заступників Юрія Севрука, Романа Говди і Олега Заліско. Він їх не звільнив, а попросив звільнитися самостійно. З таким підходом процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні.

Що стосується повторного проведення конкурсу в місцеві прокуратури, який, за словами Луценка, при першій спробі не дав бажаних результатів і практично не оновив кадровий склад відомства на місцях, то тут теж є нюанси. Минулий конкурс провалився, оскільки зберігався фактор Генеральної прокуратури, яка керувала конкурсним процесом з метою зберегти старі кадри і клани. Можливо, саме вони зірвали процес оновлення місцевих прокуратур. Є ризик, що ми знову підемо по колу, нескінченно довго оновлюючи відомство. Корінь зла, все-таки, не на місцях, а в ГПУ.

Корінь зла, все-таки, не на місцях, а в ГПУ

Разом з тим, очікую прогресу з розслідування гучних справ, зокрема розстрілів на Майдані. На мій погляд, Луценко повинен визначити для себе декілька ключових напрямів (як мінімум, кілька резонансних справ) і продемонструвати результат хоча б за ними, щоб отримати від суспільства своєрідний карт-бланш для подальшої роботи.

Щоб перетворити прокуратуру на відомство європейського зразка, треба повністю або майже повністю оновити її склад, змінити підходи та принципи фінансування, зробити ставку на професіоналізм і т. д. Очевидно, що не все залежить від Луценка. Приміром, фінансування прокуратури – це прерогатива уряду і Верховної Ради. Сильно великого оптимізму щодо роботи Луценка на новій посаді я не очікую, оскільки не бачив попередніх позитивних прикладів його діяльності. Але за наявності бажання та політичної волі, непосильних завдань немає.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.