23 жовтня 2017, понеділок

Корпорація "Україна". Кого позбавлять недоторканності

коментувати
Такі депутати, як Довгий, сприймаються іншими депутатами, як частина корпорації

Генеральний прокурор Юрій Луценко подав до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з шести депутатів – Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгенія Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та Михайла Добкіна.

Наша Генеральна прокуратура пішла традиційним для неї шляхом оптової подачі подань щодо зняття недоторканності. Сенс в тому, що в такій подачі мікшуются одіозні депутати з провладних фракцій і одночасно якісь опозиційні депутати. І все це, в цілому, має створити середньостатистичне уявлення про неупередженість прокуратури.

Але як ми бачимо, саме собою представлення ще нічого не означає: одні ігноруються, тоді, як у інших є всі шанси бути задоволеними. І в результаті вся ця неупередженість дає результат, при якому все-таки найбільш одіозні депутати, пов'язані з владою, не ризикують втратити недоторканність.

Саме собою представлення про зняття недоторканності ще нічого не означає

Ситуація з Довгим в цьому контексті є найбільш показовою. Ми повинні розуміти, що такі депутати, як Довгий, сприймаються іншими депутатами, як частина корпорації. Довгий – представник багатьох поколінь правлячого класу, людина, яка в недалекому минулому мала серйозний вплив у Києві. Фактично, для більшості депутатів він свій. І вони розглядають виклики депутатам калібру Довгого, як потенційний виклик для себе.

Наше суспільство значною мірою корпоратизоване. У нас, як у феодальному суспільстві, домінують корпорації і корпоративне мислення. Причому домінує і на рівні пересічних громадян, а не тільки депутатів. Всі себе мислять не громадянами, а членами певних корпорацій – професійних, соціальних та інших. Ми, наприклад, читаємо про те, що постраждали права учасника АТО. І при цьому всі акцентують увагу на тому, що він учасник АТО, а не просто громадянин і всі громадяни мають певні права та обов'язки. Корпоративне мислення міцно засіло на всіх рівнях українського суспільства, і я не думаю, що когось повинно сильно здивувати, що депутати теж мислять себе правлячою корпорацією і розглядають представників цієї корпорації як своїх. А захист своїх – це захист себе.

І в той же час ми бачимо, що найбільші шанси позбутися недоторканності і постати перед судом у тих депутатів, які до цієї корпорації не належать і, на думку більшості депутатів, є випадковими людьми. На зразок того ж Мельничука, Мосійчука. Лозовий, до речі, теж багатьма розглядається як випадкова людина.

У той же час депутатів, які, так чи інакше, до цієї корпорації належать, ніхто або взагалі не позбавляє недоторканності, або дає можливість втекти з країни, як, наприклад, Онищенко або Клюєв.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.