14 грудня 2017, четвер

Військова база в Білорусі та остання надія «русского мира»

коментувати
Військова база в Білорусі та остання надія «русского мира»
Москва не допустить навіть думки про те, що услід за Україною з її сфери впливу піде і Білорусь

Зрозуміло, що всі звернули увагу на заяву Лукашенка щодо перспектив будівництва російської військової бази під Бобруйськом, а також інші виступи проти обраного Москвою курсу.

Інше питання – що в нинішніх обставинах Росію навряд чи цікавить думка Білорусі, занадто вже та залежить від РФ як в економічному, так і в політичному, а також військовому плані. Тому перебільшувати значимість останніх демаршів Лукашенко не варто. Вони були орієнтовані на внутрішній ринок, а також повинні заспокоїти Захід, хоча треба бути наївним, щоб не зрозуміти, що Москва може побудувати свою військову базу і без консультацій із Білорусією.

Для цього у неї є величезна кількість двосторонніх договорів, починаючи з договору про союзні держави і закінчуючи зобов'язаннями вільного доступу союзних військ на територію та спільну оборону повітряного простору.

РФ може побудувати свою військову базу в Білорусі і без консультацій з Лукашенком

Москва ні за які пряники не погодиться не те що змиритися, але навіть й думки припустити про те, що услід за Україною з її сфери впливу піде і Білорусь. Це буде означати тотальне фіаско горезвісного «русского мира» та інших політико-релігійних фантазій, якими сьогодні забиті голови російського керівництва.

Тому до стану повної незалежності Білорусі від Москви лежить ще дуже довга дорога. Тим не менш, якщо ми зможемо стимулювати цей процес, в першу чергу, через змужніння громадянського суспільства в Білорусі і допомога йому, думаю, ці зміни не за горами. Адже диктатори приходять і відходять, а народи залишаються. Сподіваюся, навіть у середньостроковій перспективі, вже через 10-15 років, Білорусь стане зовсім іншою країною.

Росія, зрозуміло, буде робити все, щоб цього не сталося. Для неї втрата України була 90% фіаско, а України та Білорусі – 100%. Відповідно, будуть робитися всі можливі та неможливі речі для того, щоб цього не допустити.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.