16 грудня 2017, субота

Сьогодні у Відні вирішуватимуть долю Сирії

коментувати
Сьогодні у Відні вирішуватимуть долю Сирії
Переговорний процес буде нагадувати мінський

Сьогодні у Відні мають відбутися переговори з сирійського питання, в яких вперше братиме участь дружній Росії Іран.

Я не вірю в можливість домлвденостей з РФ - хоча б тому, що дотримується їх російська сторона тільки доти, доки ці домовленості залишаються для неї вигідними. І не думаю, що спроба домовитися з Іраном буде вдалою. Хоча, зрозуміло, потрібно враховувати те, що Тегеран зараз відчайдушно намагається домогтися зняття санкцій, адже це відкриє для нього дуже серйозні перспективи.

Тому крапля надії є, але потрібно розуміти, що за Іраном стоїть Росія, для якої такі угоди неприйнятні, адже Захід одностайно наполягає на тому, що Асад повинен піти. А для Росії це дуже велика небезпека, оскільки будь-який президент, який прийде після Асада, може підняти питання російських військових баз на території Сирії. Для РФ це буде величезним близькосхідним фіаско, на яке вона в жодному разі не піде.

Йтимуть торги щодо того, хто стане перехідним керівником держави, на який термін він буде призначений, щодо гарантій і так далі. Це, по-перше, дуже далекий шлях, а по-друге, вважаю, деякі з перешкод на цьому шляху на сьогоднішній день є нездоланними.

Для РФ відхід Асада буде величезним близькосхідним фіаско

Якщо задум Заходу полягає в тому, щоб домовитися з Іраном без Росії - а така можливість є, - я не дуже вірю в здійсненність цього плану. Іран на сьогоднішній день не є самостійною фігурою і навряд чи зможе відступити від того, що продиктовано Москвою.

Тому в цілому цей переговорний процес буде нагадувати мінський: тривалі переговори, створення додаткових структур за окремими напрямами, але без реального результату.

Рішення в даній ситуації може бути тільки воєнним: домовлятися з Асадом і з ІДІЛ - собі дорожче.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.