25 вересня 2017, понеділок

Сирія, Асад і «хороший» Путін. Заходу готують пастку

коментувати
Російський президент намагається заплутати США, дивіться, мовляв, я просив Асада піти, але він не погодився

НАТО посилює присутність у Східній Європі; американські генерали заявляють, що основна загроза світу йде від Росії; генерал Брідлав регулярно говорить про те, що ця загроза зростає.

Думаю, на тлі нещодавньої заяви американців про те, що вони почнуть наземну операцію проти ІДІЛ, вкрай малоймовірно, що найближчим часом Захід піде на якісь поступки Росії. У США переконалися, що РФ не допомагає західній коаліції в боротьбі з терористами, а допомагає тільки режиму Башара Асада втриматися у владі.

Доказом того, що в Сирії Росія діє, з огляду виключно на власні інтереси, є і те, що замість однієї військово-морської бази в Латакії у неї незабаром з'явиться вже три бази. У цьому вся суть російської «допомоги» Заходу – під виглядом боротьби з ІДІЛ країна посилює свою військову присутність у близькосхідному регіоні.

Тепер, коли Захід це зрозумів, Путіну буде непросто добитися зняття санкцій, про яке останнім часом згадували європейські політики – хіба що мова буде йти про повне виконання Росією Мінських угод (хоча ми маємо змогу спостерігати, що нічого подібного не відбувається.

Хитрощі Росії всім давно відомі

Мені здається, що і поява новини про те, що Путін готовий кинути Асада (пізніше цю заяву було спростовано) – комбінація, розіграна з тим, щоб показати Заходу: «бачите, я хороший, я просив Асада піти, але він не погодився».

Це типові дипломатичні штучки Москви: згадайте Смирнова у Придністров'ї («Ми хочемо, щоб було нормально, але він проти») і сепаратистів у Донбасі («Ми прагнемо до врегулювання, але ополченці заважають»). Хитрощі Росії всім давно відомі, і сприймати заяви такого порядку всерйоз не варто.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.