26 липня 2017, середа

Навіщо насправді Путін поїхав до Криму

Путін укотре продемонстрував: йому начхати, що про нього думають у світі, він іде ва-банк
Вчора деякі наші політики стверджували, що Путін їде в Крим, щоб висувати якісь пропозиції для розміну півострова на Донбас. Я ж відразу сказав, що цей візит має виключно внутрішньополітичний акцент. Справа в тому, що ситуація в Криму стабільно погіршується. З'являються дані про те, що економічна проблематика стає ключовою; люди не отримують
коментувати
Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар»

Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар»

Путін укотре продемонстрував: йому начхати, що про нього думають у світі, він іде ва-банк

Вчора деякі наші політики стверджували, що Путін їде в Крим, щоб висувати якісь пропозиції для розміну півострова на Донбас. Я ж відразу сказав, що цей візит має виключно внутрішньополітичний акцент.

Справа в тому, що ситуація в Криму стабільно погіршується. З'являються дані про те, що економічна проблематика стає ключовою; люди не отримують доходів, оскільки туристичний сезон вже другий рік поспіль виявляється проваленим. Також відчувається брак продовольчих товарів (якщо б Україна не допомагала їх попаданню на півострів, там було б ще важче, але це вже тема для окремої дискусії).

Тому Путін вирішив «підбадьорити» песимістично налаштованих жителів Криму і додати невелику порцію патріотичного адреналіну. Але цей адреналін не дуже ефективний, коли в холодильниках і шлунках порожньо.

Думаю, цей візит, незважаючи на надії російського керівництва, не дасть очікуваного Кремлем результату. Є, зрозуміло, в Криму очевидно проросійські маргінали, які за будь-яких обставин будуть називати біле чорним, але загальна маса населення – інше питання. Мені здається, що просвітлення в умах потроху починається. Мало хто готовий жити за принципом «Хоть камни с неба - мы на Родине».

Мало хто готовий жити за принципом «Хоть камни с неба - мы на Родине»

Є й такі, звісно, але це в основному російські військовослужбовці або моряки Чорноморського флоту, які осіли на півострові. Тому я вважаю, що Путіну не вдасться досягти своєї внутрішньополітичної мети за допомоги поїздки до Криму.

Що стосується зовнішньополітичних акцентів, то Путін в черговий раз продемонстрував: йому начхати, що про нього думають у світі, він йде ва-банк. Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар». Це ляпас світовій спільноті в цілому і кожному з її найактивніших членів зокрема. Путін сподівається, що така політика змусить Захід прийняти російські правила гри.

На мою думку, це також абсолютно неадекватний хід, оскільки на тлі подій, що відбуваються зараз в Росії, йти на ескалацію – значить шкодити самому собі. Але, мабуть, в Кремлі вже настав період, коли рішення приймаються не з точки зору інтересів Росії, а з точки зору однієї-єдиної людини, яка не завжди здатна дивитися на речі адекватно.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.