20 серпня 2017, неділя

Мюнхен: підсумки

коментувати
Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати

В неділю закінчилася 53-я щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Щоб бути чесними і відвертими перед собою, не потрібно занадто багато очікувати від таких зустрічей, як мюнхенська.

Мюнхенська конференція з безпеки - це, перш за все, дискусійний майданчик, де збираються безліч політичних діячів, які намагаються висловитися з найбільш актуальних питань, що хвилюють країни Північної Атлантики.

Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати. Було запропоновано багато варіантів відповіді, і всі вони були різними. Українське питання було вплетене в загальний вихор обговорень. Чи було воно першо- чи другорядним, не беруся коментувати. Адже однобока оцінка рідко відображає реальність.

Дехто каже, що українське питання відштовхують на другий план, інші з цим не погоджуються. Питання, мені здається, в іншому - чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки. Якщо можемо, значить, будемо на порядку денному. Якщо ж ні, будемо відходити на другий план.

Чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки?

Мюнхенська конференція, таким чином, була черговим приводом для України окреслити свої найболючіші питання. Той факт, що Петро Порошенко виступив на цій конференції і виклав свою позицію щодо ролі України, є, на мою думку, дуже важливим. Хтось критикував його виступ; хтось говорив, що він сфокусувався не на тому. Але це суб'єктивні оцінки. Як рухатися далі та де розставляти акценти - це завдання для аналітиків, які будуть підказувати президенту потрібну тональність.

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.