18 серпня 2017, п'ятниця

ЄС вдарив по пропаганді Кремля

коментувати
Резолюція Європарламенту є черговим доказом того, що Захід нарешті прокинувся

23 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо протидії пропаганди третіх країн, включаючи Росію. У резолюції зазначено, що РФ надає фінансову підтримку європейським опозиційним політичним партіям і організаціям, використовує фактор двосторонніх міждержавних відносин для роз'єднання членів європейського співтовариства.

Мені здається, ця резолюція є черговим доказом того, що Захід нарешті прокинувся. Якщо виставити в ряд усі події останніх кількох місяців, то ми побачимо, що все більше відповідних міжнародних організацій (ПАРІ, НАТО, ООН) дуже чітко і ясно в своїх документах говорять про те, що відбувається.

Тобто називають Росію агресором, називають її дії своїми іменами – говорять про окупацію Криму, про порушення прав людини, про відповідальність. Дають однозначну оцінку діям Москви.

У цьому ряду резолюція Європарламенту має велике значення, тому що вона стосується вкрай важливого для Кремля інструменту – його пропагандистської машини, за допомогою якої Москва намагається, по-перше, подавати абсолютно спотворену інформацію, і по-друге – намагатися роз'єднувати Європейський союз і Захід в цілому.

Захід і Росія – два полюси, яким не зійтися

Консолідована позиція європейців у цьому плані дуже важлива, і вона показує, що там починають нарешті чітко уявляти, яку погрозу являє собою Росія, в тому числі і в інформаційній сфері.

І Євросоюз, і НАТО давно оголосили, що починають практичні дії з метою перешкодити російській пропаганді вільно почуватись на Заході, але виведення цього практичного вирішення на політичний рівень – дуже серйозний і важливий сигнал як для самого ЄС та європейського простору, так і для Москви.

У цьому аспекті мені вкрай цікава реакція Путіна, який у властивому йому стилі переклав всю відповідальність за свої абсолютно неадекватні дії на Захід, сказавши, що спроба захиститися від дефамації і дезінформації – це вина самої західної цивілізації.

Все це ще раз свідчить, що Захід і Росія – два полюси, яким не зійтися. І спроби деяких західних політиків «залучати» РФ до вирішення певних проблем – марна праця, адже ці дві цивілізації просто несумісні.

І я дуже сподіваюся, що все більше європейських політиків, крім тих, кого Москва тримає на своєму фінансовому гачку, будуть розуміти, що продовження цієї політики залучення або, приміром, спільної боротьби з тероризмом буде мати зворотний ефект. Будь-які спроби контакту Росія буде використовувати в своїх цілях і проти Заходу.

В цьому відношенні рішення Європарламенту можна тільки вітати, і хотілося б, щоб після цього національні уряди в ЄС звернули більше уваги на необхідність протидії російській агресії.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.