22 жовтня 2017, неділя

Грузія та Білорусь. Що підписав Порошенко

коментувати
Якою має бути співпраця між Києвом, Мінськом та Тбілісі

Україна та Грузія підписали декларацію про стратегічне партнерство під час візиту президента України Петра Порошенка до Тбілісі.

У обох країн точно збігаються зовнішньополітичні пріоритети. Як Грузія, так і Україна поставили своєю метою приєднання до НАТО та ЄС. А це ключові напрями, які визначають власне весь хід реформ, які відбуваються у країнах. План дій, який треба виконати для двох держав є практично однаковим. Безумовно, зважаючи на національні особливості та ступінь готовності, але це дає можливість не лише співпрацювати, але і синхронізувати зусилля двох країн. Особливо у зовнішній політиці. Тому я бачу  очевидний резон в тому, що наші країни зафіксували цей найвищий рівень можливих відносин. Єдине, щоб це не було просто гаслом, потрібно його щоденно наповнювати певним змістом і тоді це дасть позитивний синергетичний ефект та результат.

Щоб досягти результату маємо просто подивитися на напрямки цієї взаємодії в різних сферах діяльності. В політичній частині це має бути дуже активна внутрішня робота, як в українському, так і грузинському суспільствах. Ми повинні досягти тих критерії членства, якими сьогодні оперують члени НАТО та ЄС, а тут у нас максимум можливих тем для взаємодії, починаючи з боротьби з корупцією завершуючи модернізацією політичної системи. Якщо ми відкриємо текст угоди про асоціацію у політичній частині, то побачимо наскільки там багато речей, які ми спільно повинні вирішити.

Ми врешті повинні з’єднати Україну з Грузією транспортним мостом, який дозволить максимально заробляти на цьому

Якщо брати економічні речі, то роботи повно. Якщо тільки згадати, що ми можемо зробити спільно з Грузією в Чорноморському регіоні, цього буде вже достатньо. Ми врешті повинні з’єднати Україну з Грузією таким транспортним мостом, який дозволить обом країнам максимально заробляти на цьому. Але цей міст має бути побудований на засадах вільної ринкової економіки, недискримінації і працювати за стандартами європейського союзу.

Я вже не кажу про військову сферу, де у нас просто є невичерпне поле можливостей, тому що армії обох країн мають стати адаптованими до стандартів альянсу, а отже, маємо використовувати можливості одне одного, щоб наші військові набули такого стандарту.

Будь-яка галузь співробітництва з Грузією передбачає надзвичайну кількість конкретних речей, які нам потрібно виконувати.

З іншого боку у найближчі два дні в Україні перебуватиме президент Білорусі Олександр Лукашенко. І тут треба виходити з однієї зрозумілою істини: країна повинна мати з усіма своїми сусідами найкращі відносини. Нам не пощастило мати країну-агресора – Російську Федерацію – з якою нормальні відносини не складаються через її цивілізаційну дикість. Це вже не наша проблема. А коли Росія повернеться до цивілізації не знає мабуть ніхто. Тому тут ми мусимо зробити виключення.

Але щодо інших країн, ми маємо дійти висновку, що можемо і мусимо мати нормальні взаємини. У випадку з Білоруссю, це має безумовний пріоритет, хоча ми повинні розуміти, що самостійної ролі, на превеликий жаль, Білорусія сьогодні грати не може. Але це не означає, що ми не повинні мати з цією країною контакти і діалог, вже не кажучи про доволі зрозумілі економічні інтереси. Зокрема, йде мова про відомий транспортний коридор Балтійське-Чорне море, яким можна дуже серйозно пожвавити взаємовигідні двосторонні торгівельні відносини і отримувати від цього прибуток. Тут я бачу в основному економічний вимір. Тому що у політичних чи військово-політичних питаннях через позицію Москви Мінськ зробити власноруч нічого не зможе і не зробить. 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.