24 листопада 2017, п'ятниця

Чому Садовий не вийшов із коаліції

коментувати
У духовного лідера Самопомочі є як мінімум три причини не грюкати дверима просто зараз

У парламенті всі очікували, що за радикалами Олега Ляшка, що вийшли з коаліції, піде й Самопоміч. Але не сталося. Вчора її фракція в парламенті ухвалила рішення залишатися в коаліції на правах "опозиції". За даними НВ, головним противником виходу Самопомочі є її фактичний лідер – мер Львова Андрій Садовий.

Чому? Адже від її опозиційності втомилися і коаліціанти, і власне Самопоміч. Причини треба шукати у площині політичних технологій.

Перше. Президентські амбіції Садового. Не секрет, що мета Андрія Івановича – президентський пост. Поки ситуація в країні складається так, що Петро Порошенко залишається у своєму кріслі на повний п'ятирічний термін. Тому будь-який різкий рух Самопомочі, покликаної бути допоміжною силою для мера Львова, зараз стане фальстартом. Припустімо, вони виходять, а далі що? Ще кілька років сидіти в опозиції? Але чи зуміють вони? Не втомиться виборець за стільки років від суто опозиційної риторики? Та й чи зуміє Самопоміч бути в опозиційній ніші? У неї немає, окрім Садового, харизматичних лідерів, які тягнули б на собі всю політсилу, відчували, як той самий Олег Ляшко, нагальні запити виборця.

Друге. Випливає з першого. Садовий боїться, що "опозиційність" зараз дасть йому приплив нових симпатиків і дозволить сформувати серйозні фракції в місцевих радах ряду областей. Наскільки б безглуздо це не звучало, але Садовому просто не потрібен зараз серйозний приплив нових багнетів у місцевих радах. Чому? У нього перед очима приклад Свободи, яка на піку популярності зуміла сформувати у низці західних областей більшість, що автоматично робило націоналістів фактичними господарями становища, які відповідають, насамперед в очах виборця, за соціальну та економічну ситуацію в цих регіонах. У що це вилилося? У те, що свободівці не зуміли бути ефективними, погрузли в місцевих скандалах і відштовхнули від себе виборця на місцях.

Команда Садового розуміє: з огляду на політичні й економічні реалії вони не зможуть реалізувати сподівання та надії виборців, що вдарить не тільки по рейтингу Самопомочі, але автоматично і по самому Садовому, у якого, як ми пам'ятаємо, мета – президентський пост. Тому певна "провладність" допомагає його партії стримувати приплив нових голосів: владу в Україні, за замовчуванням, не люблять.

І третє. Перебуванням у владі голова Львова вирішує свої, мерські, завдання. Не секрет, що бюджети областей, міст та сіл поки все ще формує Київ. Столиця перерозподіляє грошові потоки, зібрані з усієї країни, і на власний розсуд роздає їх у регіони. Так було за часів Віктора Януковича, коли декотрим, як-от Донецькій області та Донецьку, надавалося посилене фінансування за багатьма бюджетними статтями, а решті - лише б ноги не простягли. Так відбувається і нині.

Якщо політсила Садового піде в опозиційну риторику, це створить йому чимало проблем із виділенням коштів на Львів. А поки положення "при владі" дозволяє йому де києм, де палицею, де домовленостями вибивати кошти для міста.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Віктор Огієнко   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.