21 вересня 2017, четвер

Відчуття голоду. Коли, де і як треба їсти

коментувати
Ми їмо, коли роздратовані, коли нам нудно і коли маємо потребу в задоволенні. Ми їмо в машині, на робочому місці, на вулиці, на дивані перед телевізором і стаємо все товстішими

Нас постійно закидають порадами про те, що потрібно їсти. У Сполучених Штатах оновили рекомендації по дієті, Агентство охорони здоров'я Англії створило новий додаток з контролю за споживанням цукру. Постійно випускаються нові книги, телепрограми, журнальні статті та блоги про те, як скинути вагу, залишатися здоровим і жити довго. Думки експертів про те, як досягти згаданих цілей, відрізняються, проте вони сходяться в одному: всі фокусуються на тому, що слід їсти. Але правильне харчування – питання ширше за список продуктів. Потрібно також знати, коли, де, чому і як їсти.

Коли їсти

Ми живемо в світі, де висока зайнятість вітається. Ми занадто зайняті для сніданку, занадто зайняті для обіду та здорової вечері. Традиційне триразове денне харчування відходить у минуле. Люди стають товстішими. Різного роду снеки вживаються більше, ніж коли-небудь раніше. Але якщо встановити конкретний час прийому їжі, перекуси зникнуть, про що свідчать відповідні дослідження.

Де їсти

Розмивається не тільки час прийому їжі, але і місце. Люди їдять в машині, на робочому місці, на вулиці, на дивані перед телевізором і т. д. Тим не менш, багато досліджень показують, що вживання їжі на ходу або під час інших активностей може призвести до того, що людина стане більшою, бо вона не зосереджується на тому, скільки їжі споживає.

Ми повинні знову відкрити для себе почуття голоду

Якщо у вас буде спеціальне кафе, стіл або загальна кімната для харчування, обід перетвориться на подію, і ви сфокусуєтесь на їжі. Ви не тільки насититеся, але і припинете відчувати почуття голоду в проміжках між прийомами їжі – оскільки будете знати, що вже поїли.

Навіщо їсти

Коли питаєш людей, навіщо потрібно їсти, вони зазвичай відповідають щось на кшталт: «тому що я голодний», «тому що мені це подобається». Але для більшості їжа відіграє значно складнішу роль. Споживання їжі пов'язане з регуляцією емоцій. Ми їмо, коли роздратовані, коли нам нудно і коли маємо потребу в задоволенні.

Крім того, споживання їжі пов'язане з соціальними інтеракціями. На святкуваннях днів народжень та інших подій ми їмо більше, ніж зазвичай, і тут мова йде про зв'язки з рештою світом.

Уявіть собі перше побачення: що б ви приготували? Гарячий обід ніби віддає «матусею», тости до болю прості, а устриці натякають, що ви у відчаї. Їжа може говорити сама за себе. З її допомогою ми показуємо світові, якого роду людиною ми є. Але в результаті люди втрачають контроль над почуттям голоду, їжа виконує в їхньому житті набагато більше функцій, ніж просте насичення.

Ми повинні знову відкрити для себе відчуття голоду. Згадати, що приємно відчувати себе голодним перед вживанням їжі, і що після обіду відчуття голоду зникає. Нам також необхідно навчитися керувати своїми емоціями і соціалізуватися такими способами, які не обертаються навколо їжі. Для цього варто планувати споживання їжі.

Як їсти

Відчуття ситості – це індивідуальне сприйняття, як біль або втома. Коли у нас болить голова, ми стягуємо себе з дивану та йдемо на роботу, щоб колеги відвернули нас від болю. Це ж стосується і їжі: відволікаючись на щось під час прийому їжі, ми відчуваємо себе менш ситими. Тому ми їмо більше. Тим не менш, якщо їсти більш усвідомлено - у встановленому місці (яке ми називаємо «місце для обіду»), у встановлений час (яке ми називаємо «час для обіду») і сказати собі «це обід» - ми будемо почувати себе більш ситими і не будемо відчувати почуття голоду до наступного прийому їжі.

Дієтологи і кухарі знаменитостей мають рацію, зосереджуючись на тому, що потрібно їсти. Але потрібно також враховувати, коли, де і як ви їсте. Якщо ми будемо правильно харчуватися, тамуючи цим голод, їжа повернеться на місце в нашому житті, яке їй призначене: їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше думок тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Джейн Огден   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.