13 грудня 2017, середа

Самообман. Передвиборчі прийоми "на межі фолу" стали нормою

коментувати
Самообман. Передвиборчі прийоми
Майбутні місцеві вибори настільки характерні, що час від часу хочеться вщипнути себе за руку, щоб зрозуміти, що цей сюр відбувається насправді

У певних релігійних вченнях прийнято вважати весь так званий "матеріальний світ" ілюзією. Тому скептики рекомендують прихильникам цих переконань вдарити молотком по пальцю, щоб переконатися в об'єктивному характері навколишньої реальності.

Майбутні місцеві вибори настільки цікаві, що час від часу хочеться вщипнути себе за руку, щоб зрозуміти, що цей сюр відбувається наяву. Що передвиборчі прийомчики, які колись розглядалися як екзотика "на межі фолу", тепер норма життя. У радянські часи гуляв жарт: "Вони вдають, що нам платять, ми вдаємо, що працюємо". Зараз час зробити ремікс: "Вони вдають, що хочуть, щоб ми їм вірили, ми вдаємо, що готові на це".

Бо вибори парадоксальні. Говорячи мовою посібників з виборчих технологій, це виборча кампанія з високим змістом, оскільки її результат потенційно цікавий населенню як чинник, що здатний вплинути на їх рівень життя. Але при цьому Комітет виборців України говорить про відсутність у кандидатів програм і загальну беззмістовність передвиборної риторики.

Медійний міхур, надутий з людини або партії за лічені місяці лобового "накачування" на ток-шоу

Так у чому ж справа? Адже не тільки в тому, що ЦВК вже на торішніх позачергових виборах до Київради не вимагав від претендентів на місцевий депутатський мандат ніяких передвиборчих зобов'язань, зафіксованих у письмовій формі. І не тільки в екзотичній виборчій системі, в результаті яких жителі окремих округів ризикують залишитися без своїх представників у місцевій владі, а депутати - бути загнаними в організаційні рамки українських псевдопартій.

А в тому, що мало хто не намагається пробитися через завісу популістського туману і каламуті, які спільними зусиллями учасники виборів згустили до повної непроглядної пітьми. Комусь це не під силу через рівень освіти, хтось остаточно зневірився в можливості знайти когось вартого довіри в масі аферистів-практиків і ідеалістів-теоретиків, які рвуться у владу . І тому що серйозно деформовані ціннісні орієнтири.

Технічний політичний проект, створений суто під вибори. Кандидат- "літун", який змінює партії, як рукавички. Медійний міхур, надутий з людини або партії за лічені місяці лобового "накачування" на ток-шоу. Активіст-невіглас, що довчив алфавіт до половини. Варяг-парашутист, який намагається влізти в крісло мера історичного міста. Куплена і перейменована суто під вибори партія. Недбало переписане на дружину з тещею майно. Потрійне громадянство. Нахабна брехня з розряду "так можна говорити, коли всі очевидці померли" в розрахунку на громадський склероз. Погано замаскована під благодійність підкуп. Etc, etc, etc ...

Ніщо більше не вважається негожим. Тому що в порівнянні з подіями останніх років це дитячі пустощі, які сприймаються як різновид соціальної норми. Характерна прикмета часу каміння, що розлітається.

Що ми отримаємо на виході, після закінчення шабашу? Ротацію фронтменів в місцевій владі без реальної зміни "осіб, що вирішують". Злодіїв, жадібність яких вже не стримує ні закон, ні поняття. Балакучих дилетантів. Безвольних і безсилих маріонеток. Рідкісних пасіонаріїв, які спробують зламати систему і, найімовірніше, загинуть або під її силою опору, або під її з такими зусиллями скинутим невеликим елементом. І багато інших експонатів, які поповнять колекцію нашого паноптикуму-політикуму в поєднанні з незадоволеним наріканням електорату. Який, втім, нарікати зможе тільки на себе. Тому що зводити повітряні замки просто і дешево, а утримувати дуже дорого і клопітно.

Напевно, удар молотком по пальцю в таких випадках корисний.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.