15 грудня 2017, п'ятниця

Що насправді означає обіцянка амністії бойовикам

коментувати
Два сценарії, які дозволять провести вибори в Донбасі

Бойовики відмовилися проводити вибори на окупованих територіях, і цей факт сприймають радісно, але чи варто радіти настільки хисткому миру та сумнівному виконанню Мінських угод?

Як відомо, обов'язковим пунктом для проведення виборів є амністія бойовиків. Клімкін завзято виступає з трибуни, а Єлісеєв доносить меседжі про амністію в Європейському Союзі, але як виконати цей пункт угод? Як зробити цей процес здійсненним? Презумпцію невинуватості ніхто не скасовував, але як засудити провідних учасників, власне, російських бойовиків, і як дійти непопулярного рішення про їхню амністію, як змиритися з тим, що ці люди надалі можуть брати участь у політичних процесах? Перемоги в Мінських переговорах можуть і будуть призводити до великих електоральних утрат.

Власне, ми бачимо два можливі сценарії:

— довгостроковий: почерговий і довгий процес засудження винних, а потім амністія після ухвали суду;

— швидкий: амністія якогось "списку", швидший варіант для проведення виборів.

Складно визначити, хто з бойовиків просто "тримав зброю", а хто вбивав

Звісно, складно визначити, хто з бойовиків просто "тримав зброю", а хто вбивав. Розраховувати на абсолютно прозорий виборчий процес теж не варто після таких струсів й іноземного інформаційного впливу.

Відкритим є питання і про фінансування відновлення інфраструктури.

Лишається вирішити, на що ми підемо для відновлення українських кордонів і миру. Чи надовго стане аргументів і позиції сили за настільки слабких реформ, стане зрозумілим найближчими місяцями.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.