19 серпня 2017, субота

Сто днів плавання корабля Гройсмана: горизонти і «пробоїни»

коментувати
Поки що урядовці більше «притиралися» до посад і обставин та доволі обережно робили кроки вперед

Минуло 100 днів з початку роботи нового уряду. Ні громадськість, ні експерти офіційного звіту Кабінету міністрів ще не бачили, але горизонти і «пробоїни» на кораблі оновленого Кабміну очевидні.

Що ж вдалося чи не вдалося реалізувати новій команді уряду з моменту її формування?

Насамперед хотілося б відзначити прагнення урядовців до макроекономічної стабілізації. Зокрема, створено додатковий механізм для стимулювання кредитування бізнесу, продовжується валютна лібералізація, що, безперечно, матиме позитивний вплив на діяльність експортерів.

В енергетичній сфері Кабмін планує залучити значний інвестиційний ресурс у розвиток власного видобутку газу. Серед інших вагомих здобутків уряду у цій галузі - сформовано Наглядову раду «Нафтогазу», розроблено концепцію створення Фонду енергоефективності.

Своєрідним проривом у соціальній сфері стало скасування оподаткування пенсій з 1 липня 2016 року. Все це, звичайно, вартує на увагу у діяльності цього уряду.

Водночас є й нереалізовані напрямки діяльності, або ж недоопрацювання. Зокрема, у  податковій сфері спостерігається мало зрушень. Не виконано жодних обіцяних кроків з реформування ДФС та не призначено постійного заступника ДФС з питань митниці. В сфері захисту прав споживачів та в сфері охорони довкілля також «кінь не валявся».

Реформи відбуваються повільно як для кризової ситуації, в якій опинилася наша країна

Реформи відбуваються повільно як для кризової ситуації, в якій опинилася наша країна. Пробуксовують надзвичайно важливі для українського суспільства антикорупційна реформа та реформа правоохоронної системи.  Так, приміром, уряд звітує про початок роботи патрульної поліції ще в 11 містах України, тобто, загалом працює патрульна поліція в 32 містах. Але в Україні налічується понад 450 міст і, якщо патрульну поліцію запускатимуть в такому режимі, повністю реформа буде реалізована не раніше, ніж за 40 місяців.

Звичайно, важко оцінювати уряд за 100 днів роботи, адже багато заходів перебуває у процесі виконання. Однак можна сказати про вже зірваний строк подання проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік. Цей проект було внесено до Верховної Ради лише 13 липня 2016 року, а враховуючи визначені Бюджетним кодексом та парламентським регламентом строки подання Кабінетом міністрів цього документу (розглядає не пізніше 1 квітня та подає у триденний строк), загальне порушення склало майже 3,5 місяці.

Загалом, зважаючи на складну політичну та економічну ситуацію, протягом такого короткого терміну урядовці більше «притиралися» до посад і обставин та доволі обережно робили кроки вперед. Але потенціал і ресурси у них є – будемо очікувати динаміки та чіткого поступу в напрямку задекларованих цілей. І новий політичний сезон, що стартує восени, буде найкращою нагодою продемонструвати, на що здатний уряд Володимира Гройсмана. 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.