15 грудня 2017, п'ятниця

Українці мають право думати про росіян "не так"

коментувати
Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи обґрунтовані

Цими днями випадково вдалося поспілкуватися в Києві з декількома людьми з Росії. Тільки один з них виявився дурнем і мерзотником. Решта - хорошими, совісними людьми.

Розрізнити їх просто. Другі слухають уважно українців, весь час намагаючись встати на їх сторону, подивитися на те, що відбувається їх очима. І у них це виходить. Хоча це для них душевна робота: вони приїжджають з іншого світу, і це вже без лапок так. Перші (мені попався такий один) - не стільки слухають, скільки пред'являють претензії, збирають "образи", які їм "завдали" українці, думаючи про них "не те і не так".

А українці мають право думати про них "не те і не так". Мають повне право, яким, до речі, в Києві мало хто користується. В основному українці самі уважно слухають, намагаються пояснити і допомогти зрозуміти. Так ось, для українців це теж душевна робота. Навіть не так - величезна душевна робота. Тому що напали не вони, а на них. Тому що вбивають їх друзів і рідних.

Я прошу моїх читачів-росіян завжди це пам'ятати, спілкуючись в соціальних мережах або ж особисто. Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи мають місце - і час - бути. Вони обгрунтовані. Набагато більше, ніж образи росіян на щось сказане не так на їхню адресу. Це настільки ж різниться, як куля, що летить в людину, і слово, тим більше, адресовані не персонально вам.

Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речі

Пам'ятайте про це та іноді терпіть. Слухайте, а головне - чуйте. Це дуже важлива річ. Я прошу всіх росіян, які приїжджають в Україну, менше говорити і більше слухати. Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речі. Дивно цього не усвідомлювати. Під час несправедливої, підлої війни просто не буває інакше.

Війна і мир, а росіяни "завдяки" пропаганді існують в цілому у відчутті миру, - це різні системи координат. Перемістіть себе подумки в українську, і вам багато що стане зрозуміло, а образи перетворяться на нормальний людський сором, який зовсім не принижує, а очищає.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.