20 серпня 2017, неділя

10 причин, чому наша економіка може здивувати світ

коментувати
Авіація, IT-продукти, мода та інші досягнення українських компаній, якими варто пишатися

Текст написаний у співавторстві з Володимиром Єрмоленко, керівником європейських проектів Інтерньюз-Україна

Зерно, сталь та соняшникова олія - мабуть, найвідоміші українські товари на експорт, але це далеко не весь список. Репутація України в сферах IT-технологій і моди вже давно сформувалася, але є й інші галузі економіки, що динамічно розвиваються: авіація, архітектура і дизайн.

З огляду на розвинені науково-інженерні традиції, у нашої країни дійсно великий і багатообіцяючий потенціал. Ось 10 причин, чому економіка України заслуговує на те, щоб поглянути на неї по-новому.

1. Дрони. Київська компанія Drone.ua виробляє безпілотні літальні апарати, або дрони, що продаються як в Україні, так і в Європі. Для поширення своєї продукції в п'ятнадцяти європейських країнах, компанія створила спільне підприємство в Литві під назвою UAV.tools. Незабаром буде відкрито офіси в Великобританії та Молдові. Компанія також планує вийти на ринки Південної Африки і Південної Америки.

Фірма експортує не лише літальні апарати, але також забезпечує технічну підтримку та обробку даних. В Україні дрони використовуються в сільському господарстві, а в ЄС вони, як правило, застосовуються в сферах геодезії і топографії.

2. Літаки. У нашої авіаційної індустрії великий досвід будівництва не тільки таких літаків як «Мрія» і «Ан», але й полегшених моделей для спеціальних цілей. Літаки підприємства «Аеропракт» використовуються туроператорами, рятувальниками Сінгапуру для моніторингу берегової лінії, британськими і данськими пілотами під час тренувань, австралійськими пожежними для боротьби з пожежами. Представництва компанії є в сорока країнах світу.

3. Детектори радіаційного випромінювання. Після ядерної катастрофи, що трапилася у Фукусімі в 2011 році, світовий попит на пристрої для вимірювання радіації виріс. Українська компанія Ecotest скористалася цією можливістю для експорту своєї продукції за кордон. На даний момент вона поставляє детектори в більш ніж сімдесят країн. Ecotest також розробила новий радіометр SVG-3 Radiacmeter для німецької компанії Bruker. Прилад незабаром почне використовуватися міністерствами оборони ряду європейських країн. Продукція компанії Bruker широко використовуються для оснащення збройних сил НАТО, прилад SVG-3 також може бути корисним для екіпіровки натовських військ.

Розробка програмного забезпечення та консалтинг - ще одна сильна сторона української економіки

4. Додатки. Український стартап Petcube дозволяє спостерігати за вашим собакою чи кішкою навіть тоді, коли ви знаходитесь поза межами домівки. За допомогою програми ви можете побачити свого домашнього улюбленця, поговорити з ним і навіть пограти, використовуючи вбудований лазер. У 2014 році на конференції Europas стартап Рetcube був визнаний кращим в категорії hardware startup.

5. IT-продукти. Розробка програмного забезпечення та консалтинг - ще одна сильна сторона української економіки. IT-сектор сьогодні на підйомі і надає послуги з аутсорсингу клієнтам з Європи та Америки. У Львові та Харкові сформувалися власні IT-кластери, деякі українські компанії мають офіси не тільки в Україні, а й за кордоном. Наприклад, SoftServe - компанія з українським корінням, представництвами по всьому світу і центрами розробки в Східній Європі. Вона надає клієнтам послуги в сферах хмарних обчислень, безпеки, UX дизайну і аналітики. SoftServe розробила систему BioLock, що дозволяє постійно стежити за здоров'ям водія за кермом. SoftServe допомогли Yottaa, розробнику найпопулярнішою хмарної платформи, знайти рішення для створення системи обліку великих обсягів даних. Завдяки використанню цієї платформи, постачальники послуг можуть керувати, оптимізувати і захищати дані кінцевого користувача на всіх пристроях в режимі реального часу.

6. Байдарки та човни. Харківська компанія «Borika» виробляє складові для човнів і байдарок, експортуючи їх, в основному, в Німеччину. Вона також почала роботу з «Armor-X» - італійським виробником водонепроникних чохлів для стільникових телефонів. Харківські компанії GrandBoat і Brig також експортують човни. Деякі моделі Brig навіть потрапили в кадри голлівудських блокбастерів.

7. Сучасна архітектура. Український конструктивізм початку ХХ століття і сьогодні впливає на українську сучасну архітектуру та дизайн. Студія Сергія Махно, наприклад, займається реалізацією проектів в Португалії, Грузії, Німеччини та Монако, плануються також проекти у Франції. Студія створила близько 360 проектів в 16 країнах. У цьому році планується відкриття офісу в Лондоні.

8. Мода. Видання Vogue постійно пише про українських дизайнерів. Після євромайдану журнал публікував на своїх сторінках колекції національних українських костюмів з півдюжини разів. Дизайн з етнічними українськими мотивами здобув світову популярність, а українські дизайнери отримали для себе зіркових клієнтів. Принцеса Данії Марі носить вишиванку бренду Varenyky Fashion, голлівудські зірки люблять надягати на кінофестивалі і вечірки сукні підкреслено жіночних силуетів від Олени Даць (у компанії Olena Dats вісім бутиків в Україні, а також магазини в Парижі, Лос-Анджелесі і Дубаях). В Європі продаються українські бренди Alonova і RITO.

9. Друковані матеріали. Справи у видавничому секторі України помітно покращилися завдяки зростаючому попиту на літературу українською мовою і на альбоми дизайнерських та видавничих будинків. Видавці постійно шукають можливості виходу на світові ринки, і деяким це вдається. Харківська друкарня «Фактор-Друк» надрукувала 40 000 книг для австрійських дітей на німецькій мові. Компанія також співпрацює з корпорацією Disney, яка ретельно перевірила стандарти друку і залишилася задоволена їх високим рівнем.

10. Фільтри для води. Використання наукового потенціалу стало ключовою умовою виходу на міжнародний ринок українського виробника фільтрів для води Ecosoft. Компанія розробила фільтри, які продаються в багатьох зарубіжних країнах.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Atlantic Council. Републікування повної версії тексту заборонене. 

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи UkraineWorld – міжнародної комунікаційної мережі про Україну

Оригінал

Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Руслан Мініч   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.