28 липня 2017, п'ятниця

Що може завадити Україні пережити війну

коментувати
Найбільша проблема— це роз'єднаність коаліції і зростання популізму

З одного боку, ще ніколи не було зроблено так багато. З іншого боку — прогрес є недостатнім. Причина, зокрема, в тому, що ситуація була і залишається дійсно складною. Анексія Криму, агресія Росії на сході України, а також спадщина нереформованої комуністичної економіки і суспільства разом з тягарем корумпованої, неблагополучної олігархічної держави, побудованої після розпаду Радянського Союзу, — все це зараз потрібно подолати.

Окрім дуже важливих політичних передумов для змін — Майдану, президентських і парламентських виборів, великий прогрес був досягнутий у сфері макроекономічної стабілізації (бюджетної консолідації, стабілізації валюти, реструктуризації і відновлення банківського сектора). Але ситуація як і раніше дуже і дуже вразлива.

Набагато більше має бути зроблено прискорення структурних реформ, зокрема, в судовій системі та встановлення верховенства права, у сфері державного управління, боротьби з корупцією, приватизації, лібералізації та дерегуляції.

Те, що менше 50 % пропозицій Кабміну були прийняті у парламенті, неприйнятно

Найбільша проблема і загроза — це роз'єднаність коаліції і зростання популізму як поза її межами, так і всередині її. Ситуація, коли менше 50 % (за деякими оцінками, менше 40 %) урядових законодавчих пропозицій були прийняті у парламенті, є неприйнятною і руйнівною. В Україні брак лідерства, відповідальності і комунікації у питанні реформ.

Іван Міклош є учасником 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Матеріал опубліковано в журналі «Новий Час» від 11 вересня 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.