26 вересня 2017, вівторок

Хто розплачується за блокаду Донбасу

коментувати
Серед донецьких підприємців є ті, хто не хоче платити хабара і принижуватися на блокпостах, а є ті, хто продовжує «мотатися за товаром» у Харків

Мінімум раз на тиждень я читаю новину із таким заголовком: «СБУ затримала в Донецькій області вантажівку з 7 тоннами продуктів для бойовиків». Найчастіше першоджерелом інформації виступає офіційний прес-реліз; там використовується більш м'яке формулювання (наприклад, на територію підконтрольну бойовикам). Але все одно багато сайтів у заголовку пишуть «для терористів», «бойовиків», «сепаратистів». І якась частина читачів сприймає це за чисту монету, а значить, маховик дезінформації продовжує працювати.

Хочеться пояснити, що на жодній вантажівці не пишеться, що це «їжа для бойовиків». І в супровідних документах таких слів немає. Це звичайна контрабанда, яка виникла через те, що держава не створила адекватних до ситуації легальних правил для торгівлі зі своїми тимчасово непідконтрольними територіями.

А цей конкретний випадок – швидше за все ілюстрація до сценки «не зійшлися у ціні хабара». Не домовилися і спробували «на дурня» прорватися в обхід пропускного пункту. Не вийшло. Тепер буде дорожче.

Цікаво, що адепти версії «ми годуємо терористів» не розуміють, що йдеться про комерційні товари, куплені за свої гроші. І ці товари призначаються для продажу звичайним людям на тимчасово непідконтрольних територіях.

У військових свої лінії постачання. Не зрозуміло, навіщо їм ввозити щось з України

У військових свої лінії постачання. Не зрозуміло, навіщо їм ввозити щось з України. Або зброю з Росії, а продукти з України? Тим паче не зрозуміло, якщо це «російська агресія». У них що, постачання для вторгнення йде через Україну? Круто.

У підприємців у Донецьку є дуже багатий вибір.

1. Продовжувати закуповувати у своїй країні (Україні, адже ми всі власники паспорта нашої країни) і платити хабарі за провезення вантажів.

2. Продовжувати закуповувати в Україні і возити малими партіями під виглядом продуктів для особистого споживання (підходить тільки для мікро-бізнесу, потрібно стояти у дикій черзі, є маса обмежень).

3. Продовжувати закуповувати в Україні і намагатися прорватися в обхід всіх перевірок або домовившись з погранцями про «дірку» в кордоні (ось наш герой, з погранцями домовився, а з СБУ ні. Домовився б з СБУ, не домовився б з податковою поліцією).

4) Переорієнтуватися на закупівлі в Росії (дорожче, не зрозуміло з ким працювати, довго підбирати нових постачальників і аналоги звичних торговельних марок, платити всі податки на митниці, адже для російських прикордонників ДНР – це юридично територія України, та й ціни закупівлі в РФ вище).

У кожному з цих варіантів є свої плюси і мінуси. І кожен торговець у Донецьку зараз обирає найбільш прийнятний для себе. Є ті, хто не хоче платити хабара і принижуватися на блокпостах, а є ті, хто продовжує «мотатися за товаром» у Харків і кожен раз думає, пустять чи не пустять, і за скільки він зможе домовитися.

Незмінним залишається лише результат – житель підконтрольних Л/ДНР територій заплатить за цей товар зі свого гаманця. Худого гаманця. І суму хабара на блокпосту, і суму митного збору в РФ сплатить теж він. Громадянин України, кинутий своєю країною, все оплатить.

Він витримає все.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Енріке Менендес   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.