18 грудня 2017, понеділок

Секрет путінських технологій

коментувати
Було б неправильним називати використання російською державою хакерства, зливання електронної пошти і навмисного поширення фейкових новин просто пропагандою

35-сторінкове досьє, опубліковане Buzzfeed, про кампанію Трампа і "активні дії" Кремля проти Клінтон, не кажучи вже про повій і не тільки про них, сплачених Трампом під час перебування у Москві в 2013 році як ґрунт для шантажу, може нашкодити новообраному президенту – а може, й ні.

Трампу дозволяють говорити і робити те, що ще жодному серйозному політикові говорити і робити не дозволяли. Що б він не сказав або не зробив у найближчі чотири роки, це не переконає його прихильників, що він не підходить для керування країною.

Як сказав сам Трамп на одному зі своїх мітингів, навіть якби він пристрелив когось посеред вулиці, його прихильники не звернули б на це уваги.

Але про це іншим разом. Історією цього тижня стало російське втручання у виборчу кампанію в США – не те, що воно мало місце в принципі, а те, наскільки нахабним і систематичним воно виявилося.

Трамп назвав публікацію Buzzfeed "фальшивкою". Але її сприйняли досить серйозно, щоб далекий від лівих поглядів Джон Маккейн передав її у ФБР, а ФБР, відповідно, проаналізувало отримані дані, направивши їх і чинному, і новообраному президентам.

Трампу дозволяють говорити і робити те, що ще жодному серйозному політикові говорити і робити не дозволяли

Було б неправильним називати використання російською державою хакерства, зливання даних електронної пошти і навмисного поширення фейкових новин просто пропагандою.

Слово "пропаганда" нагадує про нацистів, а ще про більшовицьку еру Леніна і Сталіна. Але пропагандисти минулого не жили у глобалізованому світі з цифровим спілкуванням і соціальними мережами.

Більше у разі дій Путіна пасує термін "політичні технології" – евфемізм, що використовується в пострадянських країнах для політичних маніпуляцій.

Путін і його команда стратегічно підходять до керування інформацією, як всередині країни, так і за її межами. Їхня тактика включає придушення незалежних медіа і навіть політичні вбивства, зокрема, Бориса Нємцова і Олександра Литвиненка.

На Заході путінський підхід отримав назву "культура постправди", і кампанія Трампа активно використовувала цю техніку.

Чи дійсно Обама народився не в США? Для Трампа це не має значення – головне, що поширення цієї інформації змушує людей припустити таку можливість, підриваючи тим самим легітимність першого темношкірого президента США.

Чи дійсно тисячі мусульман у Нью-Йорку раділи після подій 11 вересня? Не має значення, правда це чи ні. Насправді це міф, але Трамп перетворив це на політичну реальність, а виборці, купившись на це та на іншу його брехню, проклали магнатові шлях у Білий Дім.

Політичні технології Путіна були виявлені. І в нормальний час офіційно підтверджені дані про втручання в американські вибори на підтримку Трампа - забудьте на мить про публікації Buzzfeed – швидко закінчили б історію Трампа як серйозного кандидата в президенти.

Але зараз дивні часи настали, і Трамп переживе це, як пережив усі попередні викриття. Якщо Рейган був тефлоновим президентом, то Трамп буде керамічним. Нічого до нього не прилипає, і США нічого не можуть з цим вдіяти.

А тим часом президент Трамп вестиме своє політичне спілкування за путінським підручником політтехнологій, як і свою кампанію до цього.

Але, на відміну від Путіна, Трампу доведеться зіткнутися з відкритими і незалежними медіа, завданням яких є спостерігати за можновладцями. Він може намагатися заткнути CNN або Buzzfeed на прес-конференціях, але не в його силах змусити їх зникнути, не перетворивши США на відкрито фашистську державу. Саме на них і нам залишається сподіватися в найближчі роки.

Переклад НВ

Вперше опубліковано на TheConversation. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Брайан Макнейр   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.