22 листопада 2017, середа

Вирок Сенцову - Кольченку. Ми сильніші за їхні тюрми

коментувати
Ця справа не має правового рішення – тільки політичне. Наша справа честі полягає в тому, щоб українські політичні в'язні вийшли з російських в'язниць

У нас не було особливих ілюзій і фантазій щодо жорстокості авторитарної машини під назвою «російське правосуддя». Справа Сенцова - Кольченка із самого початку була повністю сфабрикованою. Причиною стали винятково політичні мотиви. Сьогодні суддя оголосив свій остаточний вирок – 20 і 10 років суворого режиму відповідно.

Мені важко уявити, як це - невинній людині слухати вирок про те, що їй належить відсидіти такий термін. Не потрібно бути юристом, не потрібно дивитися матеріали справи і слухати свідків, щоб зрозуміти, наскільки ця справа сфальшована. Єдине, в чому дійсно звинувачуються український режисер Олег Сенцов і активіст екологічного руху Саша Кольченко, так це в тому, що вони мирним і ненасильницьким чином намагалися зупинити російську окупацію Кримського півострова. Вони не хотіли з цим миритися – ось і вся їхня вина.

За почуття гідності, яке часто оспівується в книгах, віршах і фільмах, сьогодні судять і виносять вироки громадянам України. Ця справа показує, наскільки Російська Федерація боїться вільного голосу, і вона намагається його задушити; вона показує, наскільки Росія слабка в цих спробах.

Сьогодні про Сенцова і Кольченка говорять усі. Пройшли акції в Швеції, Франції, Німеччині, Польщі та, звісно, у Києві під посольством РФ. Ми хотіли показати, що наша солідарність сильніша за їхні тюрми.

Усі імперії рано чи пізно зазнають фіаско, і наше завдання - прискорити цю подію

Чим є так званий терористичний акт, в якому звинувачують Сенцова і Кольченка? За фактом, це підпал вікна та дверей «Російської громади» (раніше офіс Партії регіонів), в якому, за нашими відомостями, утримували і катували затриманих проукраїнських активістів. Підпал вікна та дверей – це очевидно не теракт. Крім того, потрібно ще довести, що це зробили саме вони. А в цілому в російській судовій практиці подібні дії кваліфікуються максимум як хуліганство і заподіяння збитків власності.

Нас намагаються переконати, що це був теракт, бо такими діями нібито озброєна банда Сенцова намагалася зупинити приєднання Криму до РФ. Тобто підпалом вікна вони нібито мали зупинити всіх «зелених чоловічків». Більш сюрреалістичне звинувачення важко собі уявити.

Ще хотілося б підкреслити, що Саша Кольченко є активістом-екологом, який у своїх політичних переконаннях належить до лівого крила – він анархіст. При цьому його звинувачують у тому, що він член Правого сектора. Це також парадоксально. Гадаю, йому не дуже приємно постійно про це чути в залі засідань суду.

Третя важлива деталь справи – це те, що жоден свідок не міг сказати чогось конкретного щодо причетності Сенцова і Кольченка до інкримінованих їм злочинів. Вони нічого не бачили і не чули – це видно з матеріалів справи. Особливо стало зрозуміло, наскільки ця справа розвалилася, коли свідок звинувачення Геннадій Афанасьєв у суді зробив шокуюче зізнання, що всі свідчення він давав під страшними тортурами і погрозами, тому йому і довелося звести наклеп на Сенцова.

Він кинув виклик системі попри всі загрози. Це була жирна крапка і вирок всьому цьому правосуддю. Російське правосуддя не впоралося з подібним викликом, і свідка швидко прибрали з поля зору – Афанасьєва після його зізнання ще довго шукали.

Після цього у фільмах зазвичай настає happy end, але життя складніше, ніж будь-які схеми та алгоритми. Наша справа честі полягає в тому, щоб українські політичні в'язні вийшли з російських в'язниць.

Ця справа не має правового рішення – тільки політичне. Тому ми повинні продовжувати тиснути на російську владу і змусити відпустити політичних в'язнів.

На завершення хочеться відзначити, що насправді Крим чинив опір окупації. Ми фіксували, як розганялися проукраїнські акції напередодні захоплення півострова. Зникло 20 активістів. Як мінімум, дев'ятеро з них зазнали тортур, шестеро зникли і ще трьох знайдено мертвими. Це новий виток репресій для того, щоб змусити людей змиритися з окупацією.

Але історія показує, що всі імперії рано чи пізно зазнають фіаско, і наше завдання полягає в тому, щоб прискорити цю подію.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.