18 жовтня 2017, середа

Головні вибори для українців

коментувати
Головні вибори для українців
Нова альтернатива для країни тільки визріває. Вона ще не сформульована

Розмірковуючи про необхідність проведення в Україні дострокових виборів, потрібно для початку поставити собі таке питання: а чи є у нас альтернатива? Нормальна цивілізована політична альтернатива? На мій погляд, поки що немає. Відповідно, вибори не матимуть сенсу.

Головні вибори сьогодні відбуваються не біля виборчих урн, а в серці кожного українця, кожного професіонала. Якщо погано лікарям, єднайтеся в докторські асоціації і впроваджуйте ті практики, які ви вважаєте потрібними. Не чекайте, що хтось зробить це за вас. Переконаний, що в країні є нормальні судді та молоді юристи, які страждають від нинішньої ситуації – об'єднуйтеся і тисніть на державу.

Що перешкоджає появі в Україні нових незалежних політичних сил? 50% нестачі сміливості та ще 50% нестачі розуміння, що цій країні необхідні нестандартні рішення і підходи. Україна унікальна. Ми зіткані з різних регіонів і ментальностей. Відповідно, підходи повинні бути оригінальними, точно вивіреними, а не такими, як зараз.

Нова альтернатива для України тільки дозріває. Вона ще не сформульована. Тим не менш, кризові ситуації викрешують нове розуміння, що дає надію на появу нових сил з якісно новим поглядом на країну.

Україна унікальна. Ми зіткані з різних регіонів і ментальностей

Чи може українська молодь створити таку нову силу чи партію? Однією з головних перешкод на цьому шляху є одна характерна риса, притаманна сучасному молодому поколінню в цілому. Нинішня молодь віддає перевагу мережній системі організації, а не вертикальній. Іншими словами, ієрархічна партія з одним харизматичним лідером – це не їх варіант. Молоді більш симпатична мережева структура, коли є багато інституцій, які діють за своїм бажанням: оголосили флеш-моб, зібралися, провели і розійшлися.

Як поєднати цивілізаційно іншу природу сучасної молоді з необхідністю присутності її голосу на політичному рівні – це завдання, яке поки що не вирішене, причому не тільки в Україні, але і в цілому по всьому світу. Американський рух Occupy Wall Street так і не впорався з цим завданням. Це великий виклик. Якщо молодь хоче відповідати своїй цивілізаційній природі, вона повинна шукати способи репрезентації на політичній арені, інакше рішення за неї будуть приймати дорослі дядьки, що піклуються про власні інтереси.

В цілому ж в України великий потенціал. Майдан це довів. Поки ми його не реалізували.

Колонка записана в рамках прес-конференції ініціативної групи «Першого грудня» під назвою «Збережемо державу від саморуйнування!»

Більше думок тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Мирослав Маринович   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.