22 липня 2017, субота

Арешти в Одесі. Як готується реванш регіоналів

коментувати
Майдан утрачає людей – ув’язнено Євгена Рєзвушкіна, який зламав паркан Ківалова, що загороджував прохід до Чорного моря в Одесі

Майдан утрачає майже щодня соціально активних громадян, які мають бажання змінити систему ззовні. Це почалося на самому Майдані, потім активісти Криму, за ними активісти Донецької та Луганської республік, і далі військові, волонтери, громадські організації. Ми втрачаємо на всіх фронтах, і кількість жертв Майдану вже доходить до десятка тисяч (за даними, оприлюдненими в ЗМІ).

Замість кардинальних реформ система залатала тріщини, накопичила енергетичний потенціал "незайманих" чиновників, що прийшли з бізнесу та не можуть поки подолати її, а лише прикрити "сором" власною репутацією. Система не засудила і навіть реабілітувала суддів, які вели справи проти Майдану, не посадила жодного корупціонера. Тим паче, не розслідувала справи масових убивств, викрадень і катувань майданівців. Цікаво, а чи є тоді справедливість у тому, що соціально-активні люди, які, не зважаючи ні на що, борються з кримінальними елементами при владі й доводять це, засуджуються не суспільством, а зв’язаними круговою порукою суддями? Чи є справедливість у тому, що ми витрачаємо власний час, власні кошти на боротьбу з неефективною, бюрократизованою, саботажною системою, не маючи досі жодного шансу виграти в суді? Про це можна навести десятки прикладів і відписок на будь-які депутатські або громадські звернення.

От визнання – "Міхеїл Саакашвілі домігся відкриття проходу до моря територією резиденції екс-регіонала Василя Хмельницького".

От ув'язнення – "Євген Рєзвушкін (ВГО "Автомайдан") домігся відкриття проходу до корпусу вишу, який є резиденцією Сергія Ківалова або, в народі, Будинком Гаррі Поттера. І нехай кримінальна справа зовсім за іншою, вигаданою історією, всі прекрасно розуміють, що це особиста помста екс-регіонала".

Де хоч один засуджений за перекриття доступу до моря, річки, озера?

А також виникає важливе питання: а де хоч один засуджений за перекриття доступу до моря, річки, озера?

Складно не погодитися з засудженням радикальних дій. Так, радикальні дії, які порушують права і свободи громадян України, мають бути засуджені. Закон має бути рівним для всіх, не зважаючи в яких кабінетах ви сидите, чи стоїте на вулиці. Але чи можна назвати правосуддям суд, який звинувачує лише одну сторону?

Український художник Олександр Ройтбурд, який народився в Одесі, написав сьогодні: "Я пам'ятаю дискредитацію Гурвіца наприкінці 90-х. Після того, як він посварився з президентом. Було очевидно, як його наче хтось крок за кроком підштовхував до суперечок і конфронтації з усіма: з ментами, з бандитами, з СБУ, з прокуратурою, з бізнесом, з тою ж інтелігенцією. У мене таке відчуття, що сьогодні Саакашвілі також заводять на шлях непотрібних конфронтацій. У даному випадку - з патріотичною тусовкою Одеси, на яку був сенс активно опертися, принаймні, почерк схожий. А хлопців потрібно звільняти. Теж мені, вороги України. Прошу усіх вхожих в оточення Саакашвілі і усіх народних депутатів, які це читають, втрутитися і допомогти."

На мою думку, "реванш" регіоналів цілком можливий. Роздування конфлікту всередині країни ми вже проходили після помаранчевого Майдану. Це призвело до повернення регіоналів та повної узурпації влади. Саме зараз працює точно такий же сценарій, незважаючи на те, що спільний ворог мав би єднати владу з громадянським суспільством, і на те, що виграє від внутрішніх протирічь в Україні саме Москва. Чи можна вважати суд одеського клану над активістом "Автомайдану", представником громадянського суспільства, який скористався своїм правом доступу до моря, справедливим? Крапку має поставити Апеляційний суд Одеси у п’ятницю.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Олександр Мариковський   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.