22 липня 2017, субота

Крим: не російський і не забутий

коментувати
Незаконна анексія Криму була актом агресії. І перед лицем цієї агресії ми повинні об’єднатися і стати на захист наших цінностей

Два роки тому Росія організувала незаконний і нелегітимний «референдум» у Криму.  Постановочне голосування було пародією на демократію: організоване нашвидкуруч усього за два тижні під наглядом російських військових і без участі незалежних міжнародних спостерігачів. Воно було заздалегідь сплановане як привід для подальшої анексії Криму, що стало першим випадком силової зміни кордонів Європи за останні десятиліття.  

Інакше кажучи, це було банальним захопленням території. Протиправно анексувавши українську землю, порушивши територіальну цілісність України, Росія порвала на шматки міжнародне право. Міжнародне співтовариство засудило ці дії. Ми не визнаємо і не будемо визнавати насильницький захват Росією Криму.

Ми також не забудемо про горе тих, хто постраждав від російської агресії, зокрема, про етнічні меншини в Криму, особливо про чималу кримськотатарську громаду, яка зіткнулась із чисельними порушеннями прав людини з боку Росії. На тлі посилення переслідувань та репресій російської влади 10 тисяч кримських татар залишили свою рідну землю з березня 2014 року.

Анексією Криму Росія порушила цілу низку міжнародних зобов’язань, зокрема, положення Хартії ООН, Гельсінський заключний акт ОБСЄ, а також Угоди про параметри поділу Чорноморського Флоту та про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України 1997 року.

Ми маємо бути жорсткими у протидії небезпечній поведінці Росії

Такі дії підривають загальну безпеку самої Європи, безпеку, яка була ретельно побудована на взаєморозумінні, довірі та узгоджених нормах. Саме тому ми маємо бути жорсткими у протидії небезпечній поведінці Росії та дати серйозну і стратегічну відповідь, як цього вимагає цей виклик.

Це означає зміцнення нашої політики стримування в рамках посиленої присутності  НАТО у Східній Європі, що буде обговорено на майбутньому варшавському саміті.

Це означає продовження політики санкцій щодо Росії, щоб забезпечити тиск на неї з метою зміни її підходів.

І це означає надання практичної та політичної підтримки тим країнам, що зазнають дестабілізації та втручання з боку Росії.

Ми повинні надіслати єдиний, простий і зрозумілий сигнал – жодна країна, якою б великою вона не була, не може порушувати міжнародні норми й уникати відповідальності за це.

Незаконна анексія Криму була актом агресії. І перед лицем цієї агресії ми повинні об’єднатися і стати на захист наших цінностей.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Девід Лідінгтон   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.