22 листопада 2017, середа

В чому помиляються ЛГБТ-активісти

коментувати
У боротьбі ми плутаємо союзників з ворогами

Користувачам мережі інтернет давно відомо, що 12 червня в Києві пройде Марш рівності. Як його тільки не називали: гей-парад, гей-прайд, ЛГБТ-марш. Подібне різноманіття назв з’явилось невипадково, адже у сусідній Польщі він називається «Парад рівності» (хоча у менших польських містах, наприклад, у Гданську – «Марш рівності»), у Молдові – «Марш солідарності», а в Києві – «Марш рівності». Погодьтесь, заплутатись неважко.

Від слова «прайд» кияни відмовилися тому, що воно асоціюється зі святом. Ти не менш, в 70-х роках, коли прайд-рух лише зароджувався, виступи ЛГБТ також були святом гордості «за», ходою гордості всупереч ненависті, нерозумінню та нерівності. Нікого не здивую, якщо скажу, що всі перелічені назви – не більше, ніж компроміс з суспільством. Як на мене, у дискусіях про правильність назви ми забуваємо про важливість самих цілей заходу.

Які ж цілі Маршу рівності?

Брати Капранови, наприклад, написали, що їх не цікавить сексорієнтація. Ті, хто намагаються нав'язливо її демонструвати, вважають вони, повинні усвідомлювати, що тим самим спровокують відповідну реакцію. Подібних дописів можна знайти безліч, і це знову ж повертає нас до питання про цілі ходи, багатьом досі здається, що це - про спальню і секс.

Марш - це правозахисний захід на підтримку ідеї дотримання прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Влучними є слова екс-директорки Amnesty International в Україні Тетяни Мазур: «Прикро, що суспільство, яке взимку 2013-2014 років скандувало «права людини понад усе», не змогло зрозуміти, що проведення Маршу – всього лиш реалізація цих фундаментальних прав. Немає розуміння, що Євромайдан та Марш рівності, з точки зору прав людини, - два абсолютно однакових явища».

Діалог конфесій

Аби зрозуміти слова Мазур, нам потрібен діалог - відкритий, змістовний і без образ. Вірю, що він можливий і потрібний, адже лише так можна подолати стіну нерозуміння та несприйняття, яка існує між «активістами» та «толерантними» до ЛГБТ людей.

Безперечно, цьогорічний Марш отримав підтримку, якої ніколи не було. Тим не менш, втрати ніхто не рахував. Чим більша підтримка, тим більше виникає питань, незручних питань, за якими йдуть нові звинувачення, перехід на особисте та тицяння пальцем. Відповідати на питання потрібно буде кожного року і задаватимуть їх дуже довго. Подумайте, чи почують вас після образ, ярликів та переходу на особисте? Особисто мені складно утриматися від різких зауважень, зокрема, коли дискусія ходить по колу. Однак, на жаль, історія повторюється і буде повторюватися, допоки кожен не матиме відповідей на власні питання.

У боротьбі за рівність і прийняття ми часто забуваємо, за що та проти кого боремося, вправно навішуючи ярлики на тих, хто розуміє, але відрізняється, і в кого є важливі та  болючі питання. Таким чином, ми лише втрачаємо тих, хто приєднався до діалогу, і, що важливіше, втрачаємо контроль над власними емоціями, скочуючись до позиції: хто не за нас, той проти нас. Як на мене, це шлях в нікуди.

Ми мандруємо доріжкою, вимощеною жовтою цеглою, не розуміючи до кінця, що сподіваємося знайти в кінці шляху.

Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Тимур Левчук   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.