22 вересня 2017, п'ятниця

Вірний союзник. Як утримати шведські компанії в Україні

коментувати
Жодна зі шведських компаній не залишила Україну в її найскрутніший час. Що тримає нас в Україні, а що змушує йти з ринку? Поговоримо про це й про дещо приємніше 13 червня на Шведсько-українському бізнес-форумі у Києві

Business Sweden, Шведська торгова та інвестиційна рада, працює в Україні з 1990‑х років, і ми продовжуємо вважати Україну ринком з дуже великим потенціалом для шведських компаній. Природно, що протягом років фокус змінювався, і зараз Україна переживає неспокійні часи. Незважаючи на це, шведські компанії залишилися на ринку і роблять все можливе, щоб зростати й надалі. Проблеми, з якими стикаються компанії сьогодні, переважно пов’язані з бізнес-кліматом — це та сфера, у якій ми хотіли б позитивних змін. Business Sweden має на меті підтримку шведських компаній на ринках за межами країни, і наша команда у київському офісі постійно контактує з більшою частиною із приблизно 100 шведських компаній, присутніх в Україні. Фактично жодна компанія не залишила ринок, і це показує, що і компанії вірять в Україну. Незважаючи на це, необхідно, щоб реформи, пов’язані з бізнес-кліматом, були швидкими й ефективними. Останнім часом інтерес українських компаній до Швеції значно виріс. Ми заохочуємо торговельні відносини в обох напрямках, і наш Шведсько-український бізнес-форум, що відбудеться 13 червня в Києві, є ідеальним місцем, щоб побудувати такі відносини.

Бізнес-клімат залежить від співпраці всіх верств суспільства, включаючи політиків. Після подій на Майдані від України очікували суттєвих змін у цій сфері. За ці два роки Україна досягла значного прогресу в царині дерегуляції, державних закупівель та децентралізації. В інших сферах система змінюється повільніше. Одним з найбільш непередбачуваних для іноземних компаній є податкова і судова системи. Швидкі зміни і непередбачуваність у цих сферах є суттєвою проблемою.

Якщо Україна створить стабільні правила гри в податковій та судовій системах, а також у системі регулювання бізнесу, ми спостерігатимемо нову хвилю шведських компаній, що вийдуть на ринок вже у найближчі роки.

Після подій на Майдані від України очікували суттєвих змін

В Україні дуже швидко розвивається галузь ІТ, а в Швеції вона є однією з провідних. ІТ-рішення присутні буквально в кожному секторі шведської економіки, а Україна є привабливим місцем для багатьох шведських компаній, що бажають розширити свій бізнес. Це є ідеальним поєднанням. Завдяки значному обсягу українського ІТ-ринку, професійному потенціалу, а також одному з найкращих у світі співвідношень компетенція—якість Україна є хорошим діловим партнером для Швеції в цьому секторі. У квітні ми організували перший Шведсько-український форум IT-Connection, що мав на меті формування зв’язків між шведськими і українськими ІТ-компаніями, і обидві сторони виявили велику зацікавленість у заході. Деякі шведські ІТ-компанії вже присутні в Україні; серед них такі всесвітньо відомі, як Ericsson та Sigma Software, і можливостей для появи інших дуже багато.

Ще одним привабливим сектором для шведсько-української співпраці є енергоефективність. Швеція відома використанням відновлюваних джерел енергії та енерго­ефективних рішень у сфері тепло- і водопостачання, у системах вентиляції та поводженні з відходами — як у державному, так і в приватному секторі. Зараз Україна йде шляхом, який Швеція пройшла 40 років тому, зменшуючи залежність від природного газу і шукаючи способи знизити енергетичні втрати. Кілька шведських компаній вже мають офіси в Україні та пропонують енергоефективне обладнання й рішення для українських ринків теплопостачання та водокористування, зокрема Atlas Copco, ABB, Alfa Laval, Xylem. Ми також очікуємо, що в Україні почне розвиватися сектор поводження з відходами, і Швеція зможе багато що запропонувати у цій сфері — від простих сортувальних ліній до технологій виробництва енергії з відходів.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Даніел Ларссон   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.